Przejdź do treści głównej

III edycja konferencji Edukacja Dualna – EDUAL. Studia dualne odpowiedzią na potrzeby Przemysłu 4.0


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2019-03-01 00:00

4 marca br. w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej przedstawiciele nauki, samorządu i gospodarki wspólnie dyskutować będą o najlepszym kształceniu studentów na potrzeby nauki i przemysłu. Przed nami III edycja konferencji Edukacja Dualna – EDUAL.

Studia dualne to szansa nie tylko dla studentów, którzy będą mieli okazję połączyć zdobywanie wiedzy akademickiej z doświadczeniem praktycznym, ale również dla firm, które uzyskają nowe kadry doskonale przygotowane do pracy. Gliwicka uczelnia jest prekursorem tego typu kształcenia  w Polsce i po raz trzeci będzie dzielić się swoim doświadczeniem z innymi ośrodkami akademickimi, przedstawicielami przemysłu, samorządu i władz centralnych.  Swój udział w wydarzeniu potwierdził wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, Jarosław Gowin, który także objął konferencję honorowym patronatem.

Konferencja organizowana przez Politechnikę Śląską po raz kolejny odbędzie się pod hasłem „Studia dualne odpowiedzią na potrzeby Przemysłu 4.0”. Tegoroczna edycja ma wymiar szczególny, ponieważ odbywa się na początku realizacji dużego programu ogłoszonego po raz pierwszy przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. W ramach konkursu „Studia dualne” w tym roku akademickim NCBR przeznaczyło ponad 120 mln zł dla polskich uczelni wyższych. Wśród nich znalazła się gliwicka uczelnia.

Konferencji  będą towarzyszyć Inżynierskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości. Więcej szczegółów na www.edual.polsl.pl. Miasto Gliwice jest partnerem wydarzenia.

Źródło: Politechnika Śląska
Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś