Przejdź do treści głównej

Centrum technologii medycznych powstanie na Śląsku


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2017-03-14 09:27

Centrum powstanie w oparciu o projekt Assist Med Sport Sielsia, który znalazł się na liście kluczowych projektów Województwa Śląskiego. Wkład własny do projektu w wysokości 20 procent zapewnia firma Philips Polska. W ramach jego działalności prowadzone będą prace naukowo-badawcze ukierunkowane na opracowanie nowych technologii i wyrobów medycznych. Strony będą współpracować nad innowacjami w zakresie e-zdrowia, m.in. rozwoju systemów ułatwiających komunikację między lekarzami i zdalne diagnozowanie pacjentów. Jak zapewniają przedstawiciele uczelni i firmy Philips, na współpracy skorzystają pacjenci – ze względu na starzejące się społeczeństwo, ograniczoną liczbę miejsc w szpitalach, a także ograniczoną liczbę lekarzy specjalistów, konieczne jest wprowadzenie nowych rozwiązań, które usprawnią proces leczenia od diagnostyki, poprzez hospitalizację, na opiece nad pacjentem w domu kończąc.

„Śląskie Centrum Inżynierskiego Wspomagania Medycyny i Sportu będzie się składać z sieci nowoczesnych laboratoriów, które zostaną usytuowane na Wydziale Inżynierii Biomedycznej, w wybudowanym specjalnie na potrzeby centrum nowoczesnym budynku. Będą tam prowadzone badania dotyczące innowacyjnych technologii z zakresu inżynierii biomedycznej” – zapewnia prof. Marek Gzik, dziekan Wydziału Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej.

Philips Health Systems zaangażuje się także w przygotowanie programu studiów, który będzie odpowiadać potrzebom współczesnej medycyny. Przedsięwzięciu patronować będzie Nyenrode Business University w Breukelen (Holandia).

Źródło: UMWSL
Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś