Przejdź do treści głównej

Festiwal Innowacji Inno Katowice #2


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2017-10-06 00:00

Październik to w Katowicach miesiąc innowacji – wypełniony będzie wydarzeniami w ramach Festiwalu Innowacji Inno Katowice #2. Festiwal składa się z 12 otwartych dla wszystkich spotkań, konferencji i konkursów dotyczących innowacji, startupów i nowych technologii. Dodatkowo można wziąć udział w 15 warsztatach i szkoleniach związanych z innowacjami i nowymi technologiami. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Organizatorami Festiwalu są Ogrody Przedsiębiorczości i  Referat Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Wydziale Obsługi Inwestorów Miasta Katowice.

To już druga edycja Festiwalu Innowacji Inno Katowice. W poprzedniej wzięło udział ponad 1 000 osób i zorganizowanych zostało 25 wydarzeń. W tegorocznej edycji będzie można wziąć udział w serii spotkań „Inno Meetup Katowice" na których eksperci będą dyskutować o tym, „Czy sztuczna inteligencja już tu jest?" oraz „Jak zmieni nas biotechnologia?". W trakcie konferencji „Kato Science City" zapoznamy się z projektami badawczymi, którymi zajmują się naukowcy śląskich uczelni i instytutów. Wszyscy, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o zarządzaniu projektami, zaproszeni są na „Kato Project City". O nowych rozwiązaniach inteligentnych miast dowiecie się więcej na „Kato Smart City". Sporo wydarzeń adresowanych jest dla ludzi związanych ze startupami. 13 października odbędzie się Wielka Startupowa Domówka - tu usłyszycie historie kilku „porażek" startupowych, ostatecznie przekutych w sukces. No i oczywiście, jak na każdej „domówce", obecna tu będzie dobra muzyka – posłuchamy koncertu zespołu Soxso.

W następnych dniach czas na ważne wydarzenie – zainaugurowana zostanie katowicka Fabryka Startupów: startupy zaprezentują się na konferencji w nietypowej formie, Open Space Technology, gdzie każdy może być prelegentem oraz wezmą udział w konkursie na najlepszy startup w konkursie Kato Startup City.

Tegoroczna edycja Festiwalu Innowacji Inno Katowice zostanie także wzbogacona o wydarzenie związane z kulturą. Wiele z odkryć i wynalazków było inspirowanych twórczością literacką, dlatego w ramach Festiwalu zorganizowano konkurs Kato Science Fiction, gdzie można zgłosić pomysł na grę, przygotowaną grafikę lub próbkę opowiadania czy komiksu w konwencji Science Fiction osadzoną w Katowicach „przyszłości".

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja.

Więcej na temat organizowanych wydarzeń, wraz z terminami i miejscami można znaleźć na stronie: www.ogrodyprzedsiebiorczosci.pl/festiwal-innowacji

Więcej informacji może udzielić Koordynator Festiwalu – Tomasz Gardian, tel. 696 008 244 t.gardian@ogrodyprzedsiebiorczosci.pl

Źródło: Ogrody Przedsiębiorczości, UM Katowice
Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś