Przejdź do treści głównej

Finał konkursu "Mój pomysł na biznes 2017"


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2017-10-31 14:18
Innowacyjny, przyjazny środowisku i wykorzystujący nowoczesne technologie. Taki bez wątpienia jest biznesplan, który został uznany za najlepszy w tegorocznej edycji konkursu „Mój pomysł na biznes”. Laureatów konkursu poznaliśmy 26 października br. podczas finału, który odbył się w ramach Giełdy Pracodawcy i Przedsiębiorczości.

W tym roku najbardziej pomysłowymi biznesmenami okazali się Wojciech Duda i Robert Kulig z Wydziału Budownictwa. Ich projekt pt. „EBS Company Eco Buildings Solutions – Projektowanie i budowa mieszkaniowych ekologicznych obiektów modułowych” zdobył I miejsce w konkursie „Mój pomysł na biznes”. Pomysłowi biznesmeni z Politechniki Śląskiej udowodnili, że już w ciągu miesiąca można wybudować ekologiczny dom i to dużo taniej niż tradycyjny!

Jury doceniło pomysł młodych inżynierów przede wszystkim za innowacyjne podeście do produktu oraz jego aspekt ekologiczny. – Dzięki zastosowaniu modułowości znacząco skraca się czas budowy obiektu mieszkalnego, wynosi on od 1 do 3 miesięcy, w zależności od wymiaru obiektu oraz jego lokalizacji. Zastosowanie konstrukcji szkieletowej drewnianej oraz modułowości elementów ściennych  przyczynia się również do znacznego obniżenia ceny. Istotnym aspektem było dla nas stosowanie ekologicznych materiałów oraz energooszczędność budynku, dlatego w naszej ofercie można znaleźć wyłącznie dwa typy budynków – energooszczędne bądź pasywne – podkreślają zwycięzcy konkursu.

Drugie miejsce w konkursie zdobył Jurand Nowak z Wydziału Transportu za pomysł „Power Clothes – elektroniczna odzież”.  Młody inżynier przedstawił pomysł elektronicznej koszulki, która ma za zadanie wytwarzać prąd za pomocą ciepła. Korzystając z niej, użytkownicy będą mogli w każdym momencie doładować telefon, wezwać pomoc w sytuacjach awaryjnych i przede wszystkim uniezależnić się od stacjonarnych źródeł prądu.

Na trzecim miejscu ex aequo znalazły się dwa pomysły. Pierwszy – „Effiso – Energy Efficiency Solution” autorstwa Krzysztofa Habeloka z Wydziału Elektrycznego – ma za zadanie pomóc odzyskać kontrolę nad kosztami energii elektrycznej. Pomysł „ivendor.pl – odwracamy sklepy do góry nogami!”, którego autorami są: Dawid Świerczek, Dominik Guzy, Mariusz Wójtowicz i Adam Plenert z Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki oraz Elektrycznego, to darmowa aplikacja, która pomaga znacznie zaoszczędzić czas na robienie zakupów.

Jury przyznało również trzy wyróżnienia. Zdobyli je: Agnieszka Marczak i Krzysztof Pajączek za pomysł „Czyszczenie suchym lodem”, Sylwia Skrzypczyk za projekt „SLOWBEAUTY – drogeria naturalna”, a także Anna Horzela za „Studio cukiernicze SWEET FIT”.

W tegorocznej edycji do konkursu wpłynęły 44 zgłoszenia. Spośród nich 21 przeszło do kolejnego etapu. Jury, oceniając biznesplany, przede wszystkim zwracało uwagę, czy pomysły nadają się do wdrożenia, wykorzystują przyjazne środowisku nowoczesne technologie i kreują nowe miejsca pracy. Konkurs „Mój pomysł na biznes” ma na celu pobudzenie innowacyjności i przedsiębiorczości wśród pracowników, studentów i absolwentów Politechniki Śląskiej. Dzięki niemu pomysłowi biznesmeni rozwijają swoją kreatywność a następnie mają szansę zweryfikować swój pomysł z warunkami rynkowymi. Z roku na rok zwiększa się liczba skomercjalizowanych pomysłów laureatów konkursu.


Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Źródło:  Politechnika Śląska
Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś