Przejdź do treści głównej

Innowacyjne Gliwice. Zobacz. Poznaj. Dotknij


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2017-11-14 11:00

W dniach 16-17 listopada br. w Centrum Edukacji i Biznesu ,,Nowe Gliwice” odbędzie się kolejna, druga edycja Festiwalu Innowacji i Technologii. Wydarzenie odbywa się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Poprzednia edycja Festiwalu przyciągnęła do Gliwic ponad 500 zwiedzających, którzy uczestniczyli w wykładach, dyskusjach panelowych, warsztatach oraz targach, gdzie 22 wystawców przedstawiało swoją ofertę. W ramach tegorocznej edycji ponownie zajrzymy w świat innowacji, nowoczesnych technologii i nowatorskich rozwiązań.

W ramach dwudniowego Festiwalu odbędzie się V Międzynarodowe Forum Innowacji – Nowe Technologie, Nowe Horyzonty, czyli debaty z udziałem międzynarodowych ekspertów, praktyków dotyczące innowacji i potencjału inwestycyjnego Gliwic. MedicaSilesia, czyli panele dyskusyjne dotyczące rozwoju i przyszłości medycyny w obszarze robotyki i sztucznej inteligencji. Odwiedzający Festiwal będą mieli okazję ,,dotknąć” innowacyjnych rozwiązań 10 firm oraz jednostek badawczo-rozwojowych, które będą wystawcami podczas targów, a także nawiązać nowe relacje biznesowe w trakcie spotkań brokerskich. Drugiego dnia zapraszamy na konferencję Badania, Rozwój, Innowacje - Nauka w dobie globalnego transferu technologii - wydarzenie poruszające zagadnienia kooperacji pomiędzy biznesem a nauką, podczas którego w gronie ekspertów zostaną omówione dobre praktyki i najciekawsze technologie Politechniki Śląskiej o potencjale międzynarodowym. 17 listopada odbędzie się także gala konkursu „Innowator Śląska 2016”, podczas której wyróżnione zostaną innowacyjne osiągnięcia przedsiębiorstw i instytucji naukowych naszego regionu oraz panel dyskusyjny ,,Innowacje – Start-upy – Rozwój – Finansowanie”.

Tegoroczna edycja Festiwalu jest organizowana przez Górnośląską Agencję Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o., Miasto Gliwice i Politechnikę Śląską. Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Marszałka Województwa Śląskiego.

Wydarzenie jest bezpłatne – zapraszamy do rejestracji!

Więcej informacji, rejestrację oraz szczegółowy program można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia:
www.fi-it.pl

Źródło: GAPR
Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś