Przejdź do treści głównej

LIDERZY REGIONU


Laureaci konkursu „Mój pomysł na biznes 2018"

Już po raz piętnasty poznaliśmy laureatów konkursu „Mój pomysł na biznes”, organizowanego dla studentów, pracowników i absolwentów Politechniki Śląskiej w Gliwicach – wszystkich, którzy wykazują ducha innowacyjności i przez swoją aktywność biznesową mają szanse stać się nowoczesnymi przedsiębiorcami, innowatorami i liderami nowoczesnej gospodarki. Uroczystość rozdania nagród odbyła się w ramach spotkania „Lokalny SmartLab – SPIN OFF/SPIN OUT jako instrument budowania przedsiębiorczości akademickiej oraz stymulowania innowacyjności regionu”.

Laury Innowacyjności 2018 NOT otrzymał Instytut Metali Nieżelaznych oraz Główny Instytut Górnictwa

Celem Konkursu jest promocja innowacyjnych produktów, technologii i usług, a także innych rozwiązań mających innowacyjny charakter. Ideą zorganizowania tego Konkursu jest przekonanie, że kluczem do rozwoju polskiej gospodarki jest rozwój innowacyjności, promowanie produktów innowacyjnych i ich twórców oraz pomoc w przyspieszeniu aplikacji innowacyjnych rozwiązań, tak potrzebnych naszemu krajowi.

Organizatorem Konkursu „Laur Innowacyjności” jest Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelna Organizacja Techniczna, a realizatorem Zakład Usług Technicznych Rady Stołecznej NOT.

Przemysł kosmiczny w województwie śląskim 2018

W Czechowicach-Dziedzicach będą budowane podzespoły do satelitów i statków kosmicznych. Thales Alenia Space, światowy lider technologii kosmicznych podpisał właśnie umowę partnerską ze Śląskim Centrum Naukowo Technologicznym Przemysłu Lotniczego Sp. z o. o. – spółką należącą do Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju.

Umowa podpisana 25 maja 2018 r. była zwieńczeniem kilkuletniej współpracy pomiędzy Thales Alenia Space a Śląskim Centrum Naukowo Technologicznym Przemysłu Lotniczego Sp. z o. o.

Po raz pierwszy Polak w prestiżowym programie Massachusetts Institute of Technology 2016

Aleksander Bilewski, absolwent Politechniki Śląskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach  zajął trzecie miejsce w prestiżowym programie MIT Entrepreneurship Bootcamp. Wraz z zespołem przygotował platformę pomagającą ludziom rozwijać potencjał i zdobywać lepszą pracę, jest pierwszym i jedynym Polakiem biorącym udział w prestiżowym programie MI

Program MIT Global Entrepreneurship Bootcamp to przedsięwzięcie prowadzone na jednej z najlepszych uczelni na świecie Massachusetts Institute of Technology.

Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś