Przejdź do treści głównej

Polityka klastrowa i współpraca klastrów w ramach państw V4+4


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według

30 czerwca 2017 r. Ministerstwo Rozwoju w swojej placówce organizuje konferencje dotyczącą polityki klastrowej i współpracy klastrów w obszarze Grupy Wyszehradzkiej oraz Rumunii, Bułgarii, Chorwacji i Słowenii.

Krajowy Klaster Kluczowy MedSilesia – Śląska Sieć Wyrobów Medycznych prowadzi sesję tematyczną: ZDROWE SPOŁECZEŃSTWO. Współpraca oparta na strategii inteligentnych specjalizacji reprezentowanych przez klastry „medyczne” w Polsce i w krajach V4+4, ukierunkowanej na wypracowanie wspólnego programu działań, ze szczególnym uwzględnieniem barier, wyzwań i kierunków współpracy.

Podczas panelu dyskusji podlegać będą założenia wspólnego działania. Wybrane klastry polskie oraz prelegenci zagraniczni poproszeni zostaną o przedstawienie kierunków strategii S3 w kontekście możliwych synergii. Ponadto przewidziana jest dyskusja nad uwarunkowaniami dla podjęcia wspólnego działania.

Tematyka szczegółowa:

  • Roboty medyczne i telemedycyna, Digital Health, kształtujące nowe standardy systemu opieki zdrowotnej - czyli jaką rolę Grupa Wyszehradzka może odegrać w rewolucji usług medycznych.
  • Dyskusja i wymiana doświadczeń w działalności klastrów oraz barier i wyzwań stojących przed Grupą Wyszehradzką w obszarze zdrowego społeczeństwa.
  • Dyskusja o roli klastrów w budowaniu synergii na rzecz budowy silnej innowacyjnej gospodarki – celem będzie opracowanie wniosków/rekomendacji dla wspólnego planu działania w wybranych kierunkach: telemedycyna, Digital Health, urządzenia medyczne, spersonalizowana opieka medyczna i inne, odpowiadające inteligentnym specjalizacjom w konkretnych regionach.
  • W ramach spotkania będzie można również wziąć udział w sesjach specjalistycznych prowadzonych przez praktyków oraz w matchmakingu klastrów.

Prosimy o jak najszybsze przesłanie zgłoszenia udziału na adres medsilesia@gapr.pl do dnia 10 czerwca br.

Aktualna agenda i formularz zgłoszeniowy w załączeniu!

Źródło: KKK MedSilesia
Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis

Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś