Przejdź do treści głównej

Sprawozdanie z seminarium dla przedstawicieli Politechniki Śląskiej na temat możliwości komercjalizacji projektów B+R przez Akcelerator Technologiczny Gliwice


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według

24 maja (środa) w gliwickim Technoparku odbyło się seminarium poświęcone zasadom ubiegania się o wsparcie komercjalizacji projektów B+R przez Akcelerator Technologiczny Gliwice. Spotkanie skierowane było do przedstawicieli Politechniki Śląskiej, a jego celem było zaprezentowanie możliwości, jakie pomysłodawcy oraz twórcy start-upów mogą uzyskać dzięki wsparciu projektu w ramach programu Bridge Alfa.

Środowe spotkanie było wynikiem realizacji przez Akcelerator Technologiczny Gliwice (www.akceleratorgliwice.pl) programu Bridge Alfa (współfinansowanego ze środków UE przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju). W spotkaniu ze strony władz uczelni uczestniczyli Rektor prof. Arkadiusz Mężyk wraz z Prorektorami: prof. Markiem Pawełczykiem i dr hab. inż. Tomaszem Trawińskim a także przedstawiciele poszczególnych Wydziałów i jednostek wydziałowych Politechniki Śląskiej.

Program BRIdge Alfa wspiera projekty badawczo-rozwojowe, tworząc im pomost ku komercjalizacji oraz tworzy platformę porozumienia pomiędzy pomysłodawcami i inwestorami. Jest skierowany do pomysłów znajdujących się w fazie seed, gdzie ryzyko niepowodzenia inwestycyjnego jest największe, ale można je zweryfikować relatywnie niedużym kosztem.

Przedstawiciele Funduszu wyrażają głęboką nadzieję, że rezultatem seminarium będzie pozyskanie przez Fundusz innowacyjnych projektów technologicznych, pochodzących z Politechniki Śląskiej, które z sukcesem zostaną wdrożone na rynek.

www.akceleratorgliwice.pl

Źródło: Akcelerator Technologiczny Gliwice Sp. z o.o.


Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis

Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś