Przejdź do treści głównej

Śląskie Forum Innowacji 2017


od 2017-06-22 [00:00] do 2017-06-22 [00:00]

Od wielu lat region stara się inspirować firmy i inne środowiska do innowacyjności poprzez stwarzanie warunków do ich rozwoju. Celem jest osiągnięcie przez nich doskonałości, a tym samym wzmocnienie powiązań, przedsięwzięć i projektów w ramach ekosystemu innowacji.

W obecnej perspektywie finansowej Komisja Europejska kładzie szczególny nacisk na wspieranie przedsięwzięć innowacyjnych w branżach, które w regionach wykazują największy potencjał rozwojowy. Będąc na półmetku realizacji założeń Unii Europejskiej, konferencja poświęcona tematyce innowacyjnej, to doskonała okazja, aby ocenić, co osiągnięto w ramach polityki krajowej i regionalnej, wymienić doświadczenia wynikające ze współpracy nauki i biznesu.

Podczas Śląskiego Forum Innowacji 2017 zaprezentowane zostaną aktualne trendy oraz wyzwania dotyczące rozwoju technologicznego w wybranych branżach kluczowych dla województwa śląskiego. Informacje w tym zakresie przybliżą przedstawiciele Obserwatorów Technologicznych skupieni w Sieci Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych (SO RIS) koordynowanej przez władze regionu. Sieć jako unikatowe w skali europejskiej rozwiązanie w zakresie inteligentnego zarządzania rozwojem w ramach polityki innowacyjnej, stanowi swoistą platformę współpracy i wymiany wiedzy o potencjale technologicznym pomiędzy branżowymi centrami kompetencji, ale przede wszystkim bazę wiedzy dla przedsiębiorstw poszukujących własnych ścieżek rozwoju. Forum to także szansa na analizę istniejących tzw. inteligentnych specjalizacji (energetyka, medycyna oraz technologie informacyjno – komunikacyjne) i odpowiedź na pytanie czy istnieją dodatkowe nisze rozwojowe, potencjalne rynki dla nowych produktów i usług wytwarzanych w regionie.

Bez wątpienia wnioski z konferencji będą ważnym wkładem w dyskusję na temat przyszłości polityki spójności po 2020 roku oraz próbą analizy mocnych stron województwa śląskiego, które mogą stać się potencjalnymi nowymi inteligentnymi specjalizacjami regionu.

Konferencja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Formularz rejestracyjny
Wstęp wolny. Rejestracja trwa do 20 czerwca br.

Więcej informacjiPoleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis

Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś