Przejdź do treści głównej

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Liderem Innowacji 2018


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2018-06-21 12:05

W dniu 20 czerwca 2018 roku Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego otrzymał statuetkę oraz tytuł Lider Innowacji 2018 w kategorii instytucja podczas uroczystej gali organizowanej w ramach XI MIĘDZYNARODOWYCH TARGÓW WYNALAZKÓW I INNOWACJI INTARG 2018 odbywających się w dniach 20-21 czerwca 2018 r. Katowice w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

W czasie Targów zostały ogłoszone wyniki dwóch krajowych konkursów: LIDER INNOWACJI® 2018 oraz MŁODY WYNALAZCA 2018. Nagroda Lider Innowacji 2018 dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego jest drugą taką nagrodą w Polsce dla instytucji publicznej .

Nagroda jest uhonorowaniem działań na rzecz rozwoju gospodarki Województwa Śląskiego w oparciu o badania i innowacje przyczyniające się do transferu technologii, wspierania międzynarodowych inicjatyw proinnowacyjnych oraz wzmacniania potencjału i wizerunku Województwa Śląskiego w kraju i na arenie międzynarodowej. Nagrodę w imieniu Marszałka Województwa odebrała Barbara Szafir – Zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju Regionalnego.

Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG 2018 na stałe wpisały się  w kalendarz wydarzeń o charakterze innowacyjnym województwa śląskiego. Stały się też narzędziem prorynkowej promocji innowacyjnych produktów, technologii i usług, jak również innowacji, które weszły już na rynek i zostały skomercjalizowane. XI edycja Targów stała się platformą bezpośredniego kontaktu i spotkań przedstawicieli nauki, innowacyjnych przedsiębiorstw, przemysłu i otoczenia biznesu oraz podmiotów wspomagających i finansujących badania i rozwój z całego świata. Wystawcy i uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w licznych konferencjach, seminariach i spotkaniach biznesowych.

Tematem przewodnim Targów była ekologia oraz rozwiązania innowacyjne w zakresie technologii środowiskowych i energetycznych. Województwo Śląskie zainaugurowało wdrażanie nowej inteligentnej specjalizacji – zielonej gospodarki podczas dedykowanego panelu „Zielone śląskie. Inteligentna specjalizacja Województwa Śląskiego”.

Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś