Przejdź do treści głównej

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej została Akademią WSB


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2018-04-24 08:00

Innowacyjność, konsekwencja w działaniu oraz dbałość o wysokie standardy kształcenia i badań naukowych - te wartości świadczą o jakości uczelni. WSB dowodzi swoimi osiągnięciami, że warto łączyć nowoczesność z tradycją, interdyscyplinarność z innowacyjnością, multidyscyplinarność z doskonałością w niszach, pracę z pasją. Wysoki poziom działalności naukowej i kształcenia potwierdza zmiana - z dniem 16 kwietnia 2018 r. - statusu i nazwy Uczelni z Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej w Akademię WSB.

Akademia WSB jest jedyną uczelnią niepubliczną w województwie śląskim o statusie akademii; posiada uprawnienie do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu oraz dwa uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora (w dyscyplinach nauki o zarządzaniu oraz pedagogika). W rankingu Perspektyw 2017 zajęła 5 miejsce w kraju wśród uczelni niepublicznych i pierwsze w województwie śląskim.

Uczelnia współpracuje - na podstawie podpisanych umów i porozumień - z grupą ponad 700 podmiotów otoczenia społecznego, kulturalnego i gospodarczego, w tym krajowymi ośrodkami naukowymi i akademickimi, przedsiębiorstwami i różnego rodzaju instytucjami. Akademia WSB jest inicjatorem i animatorem działań na rzecz budowy gospodarki opartej na wiedzy i kreacji innowacyjnych rozwiązań, m.in. poprzez popularyzację idei klasteringu i aktywną współpracę w klastrach. Utworzone przez Uczelnię w 2014 r. Centrum Transferu Technologii realizuje zadania, których celem jest transfer wyników prac naukowych do gospodarki z wykorzystaniem potencjału intelektualnego i technicznego uczelni.

Akademia WSB oferuje praktyczne programy studiów dostosowane do wymagań dynamicznego rynku pracy, poprzez współpracę z przedsiębiorstwami i instytucjami umożliwia studentom realizację praktyk, staży i zdobycie zatrudnienia jeszcze przed końcem nauki, wdrażając innowacyjne metody kształcenia oraz budując partnerskie relacje studentów i naukowców rozwija interdyscyplinarne zespoły i realizuje nowatorskie projekty. Rozszerza również ofertę edukacyjną; obecnie oferta studiów I i II stopnia, studiów podyplomowych, studiów MBA oraz doktoranckich to blisko 130 kierunków.

 Źródło: Akademia WSB
Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś