Przejdź do treści głównej

Wiadomości


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
Dostępne 217 wiadomości z wszystkich 217 dla zadanych warunków:

Silesia pod błękitnym niebem

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Województwo Śląskie podpisały umowę na realizację wspólnego przedsięwzięcia. W jego ramach obydwie strony zorganizują konkursy na realizację projektów w obszarze technologii poprawy jakości powietrza oraz minimalizacji skutków zanieczyszczeń dla zdrowia.

2018-10-19

Metropolia Hackathon w Tychach

GZM Hackathon to pierwszy maraton programowania, zorganizowany przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię. Podczas wydarzenia programiści będą pracować nad rozwiązaniami, wykorzystując potencjał udostępnionych danych, związanych z transportem i komunikacją na obszarze metropolii.

2018-10-12

Noc Naukowców Politechniki Śląskiej

Już jutro rozpocznie się Noc Naukowców Politechniki Śląskiej! Ponad 120 widowiskowych pokazów laboratoryjnych, eksperymentów naukowych, pokazów fizycznych, chemicznych, elektronicznych – to tylko część atrakcji, które będą czekać na żądnych wiedzy uczestników już w sobotę, 13 października, w trzech śląskich miastach: Gliwicach, Katowicach i Zabrzu. Na wydarzenie zapraszają Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej oraz miasto Gliwice.

2018-10-12

III Śląski Festiwal Nauki w Katowicach

Do 31 października 2018 r. można zgłaszać swój udział w III Śląskim Festiwalu Nauki w Katowicach, który odbędzie się w styczniu 2019 r. Organizatorzy zachęcają w szczególności do zgłaszania wykładów i pokazów interaktywnych.

2018-10-12

Fundusze europejskie na Design dla przedsiębiorców - szansa na efektywną i efektowną komercjalizację

Posiadanie własnego, kojarzonego przez klientów produktu lub designu to niewątpliwy atut przedsiębiorstwa. Żeby nie pozostawać w tyle za konkurencją zwracaj uwagę na to, czego oczekują klienci od Twojego produktu i reaguj wprowadzając zmiany. Dzięki procesom wzorniczym opracujesz oryginalny design i zoptymalizujesz koszty produkcji. Bądź na bieżąco z trendami i wyróżniaj się w swojej branży!

2018-10-02

Living Labs w zakresie inżynierii biomedycznej i normalizacji

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o., jako lider konsorcjum Obserwatorium Specjalistyczne w obszarze Technologie dla Medycyny, zaprasza w dniu 5 października 2018 r. do Zabrza, do siedziby Politechniki Śląskiej – Wydział Inżynierii Biomedycznej, ul. Roosevelta 40, sala 005 na bezpłatne spotkanie Living Labs w zakresie inżynierii biomedycznej i normalizacji.

2018-09-28

Kurs projektowania usług w praktyce

Zamek Cieszyn zaprasza do uczestnictwa w wyjątkowym, bo mocno osadzonym w rzeczywistości kursie projektowania usług. Podczas kursu będziemy pracować w grupie kilkunastu osób i zmagać się z realnym wyzwaniem, jakie stoi przed jedną z największych firm informatycznych Śląska Cieszyńskiego.

2018-09-27

Design dla przedsiębiorców

Zapraszamy przedsiębiorców do Zamku Cieszyn na spotkanie dotyczące możliwości zdobycia grantów na współpracę z projektantami. Spotkanie jest adresowane do przedsiębiorców zainteresowanych aplikowaniem o dofinansowanie w ramach poddziałania 2.3.5 "Design dla przedsiębiorców" Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (POIR 2014-2020).

2018-09-07

Naprzeciw IV rewolucji przemysłowej. Nowy Przemysł Expo

Nowy Przemysł Expo to cykl dyskusji, spotkań́, prezentacji i pokazów z udziałem decydentów gospodarczych, menedżerów największych firm przemysłowych, ludzi nauki współpracujących z przemysłem i twórców start-upów. Między 26 a 28 września br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się kilkadziesiąt debat tematycznych z udziałem kilkuset prelegentów, warsztaty, konsultacje, pokazy technologii i targi oraz wydarzenia towarzyszące dedykowane sektorowi energii, górnictwu węgla kamiennego i nowym technologiom. Organizatorem wydarzenia jest Grupa PTWP.

2018-08-31

Nowy konkurs na prace B+R w przedsiębiorstwach

Zmienione zasady, dające możliwość realizacji przedsięwzięć od przeprowadzenia badań do ich wdrożenia, dwie rundy naboru oraz ponad 128 mln złotych – to najistotniejsze zmiany, jakie Śląskie Centrum Przedsiębiorczości wprowadziło w najnowszym naborze w ramach działania 1.2 Badania, rozwój i innowacje w przedsiębiorstwach.

2018-08-31

TOP100 Innowatorzy Gospodarki - pozyskaj grant na staże zagraniczne dla swoich pracowników

Podstawowym założeniem programu pilotażowego Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego jest udzielenie przedsiębiorcom – grantobiorcom wsparcia finansowego, na organizację staży zagranicznych dla swoich pracowników, którzy będą mogli odbyć staż w zagranicznych jednostkach naukowych (np. Fraunhofer, TNO, VTT) lub u zagranicznych przedsiębiorców posiadających doświadczenie w prowadzeniu działalności badawczo-rozwojowej oraz komercjalizacji jej wyników.

2018-08-17

Przemysł kosmiczny w województwie śląskim

W Czechowicach-Dziedzicach będą budowane podzespoły do satelitów i statków kosmicznych. Thales Alenia Space, światowy lider technologii kosmicznych podpisał właśnie umowę partnerską ze Śląskim Centrum Naukowo Technologicznym Przemysłu Lotniczego Sp. z o. o. – spółką należącą do Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju.

2018-08-17

Masz firmę? Postaw na TIK

Śląskie Centrum Przedsiębiorczości uruchomiło nabór wniosków w konkursie dotyczącym technologii informacyjno-komunikacyjnych.

2018-08-17

Impact mobility rEVolution’18! w Katowicach

12 i 13 września 2018 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się międzynarodowy kongres pn. „Impact mobility rEVolution’18!” poświęcony kształtowaniu inteligentnej mobilności. Partnerem wydarzenia jest Uniwersytet Śląski.

2018-08-17

III Festiwal Innowacji i Technologii w Gliwicach

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. we współpracy z Miastem Gliwice oraz Politechniką Śląską zaprasza na III edycję Festiwalu Innowacji i Technologii. 

2018-08-16
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś