Przejdź do treści głównej

Wiadomości


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
Dostępne 278 wiadomości z wszystkich 278 dla zadanych warunków:

Spotkanie Śląskiego Klastra NANO – kompleksowe wsparcie projektów B+R

Śląski Klaster NANO zaprasza członków klastra oraz zainteresowane tematem firmy na spotkanie, które odbędzie się 7 czerwca 2019 r. w Best Western Hotel Mariacki w Katowicach. Organizatorem spotkania jest koordynator klastra – Fundacja Wspierania Nanonauk i Nanotechnologii NANONET.

2019-05-30

X Edycja Konkursu „Marka-Śląskie”

Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski oraz Prezes Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach Wiktor Pawlik zapraszają do udziału w X edycji konkursu „Marka-Śląskie”.

2019-05-30

Targi MEDICA 2019, 18-21 listopada 2019r. Dusseldorf

Województwo śląskie planuje wyjazd na targi i promocję regionalnych rozwiązań z zakresu medycyny, która jest jedną z inteligentnych specjalizacji województwa śląskiego. Z tej okazji zachęcamy firmy z naszego województwa do prezentacji swoich osiągnieć na targach – na stoisku narodowym.

2019-05-28

Relacja z Kongresu. AKADEMIA ŚLĄSKA 2020+. Nauka wobec wyzwań regionu

Rozwój nowoczesnych technologii i ośrodków medycznych oraz innowacyjne przedsięwzięcia w sferze Zielonej gospodarki będą w kolejnych latach wśród głównych kierunków rozwoju innowacyjnego województwa śląskiego - to są wnioski z regionalnej debaty, która odbyła sie w sali Sejmu Śląskiego.

2019-05-27

Czym oddychamy? – monitoring jakości powietrza i jego ochrona

Wydarzenie jest częścią organizowanego cyklicznie przedsięwzięcia Obserwatorium Procesów Miejskich i Metropolitalnych, zrzeszające siedem najbardziej znaczących uczelni wyższych i jednostek badawczo-rozwojowych w woj. śląskim, pod nazwą Akademia Samorządowa, którego celem jest propagowanie fachowej wiedzy i budowanie trwałej współpracy przedstawicieli samorządu terytorialnego ze światem nauki.

2019-05-15

Wizyta delegacji z Brazylii w ramach IUC-LA

IUC-LA to współpraca międzyregionalna, której celem jest zwiększenie innowacyjności, konkurencyjności i dostarczenie nowych możliwości dla rozwoju gospodarczego regionów. W trakcie tygodniowej wizyty w województwie śląskim delegacja z Brazylii miała okazję odwiedzenia kluczowych obiektów infrastruktury badawczej oraz centrów rozwoju przedsiębiorczości w regionie. 

2019-05-13

Wielkanoc 2019

Radosnych Świąt Wielkanocnych pełnego optymizmu wiosennego nastroju i jak najmilszych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół życzy Referat Regionalnej Strategii Innowacji Wydziału Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

2019-04-19

XI Europejski Kongres Gospodarczy EEC 2019

XI Europejski Kongres Gospodarczy (EEC – European Economic Congress), największa impreza gospodarcza w Europie Centralnej, odbędzie się w dniach 13-15 maja 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i w Hali Widowisko-Sportowej Spodek w Katowicach. Wydarzeniu towarzyszyć będą European Start-up Days.

2019-04-17

XI edycja konkursu Innowator Śląska

Już po raz jedenasty Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju w ramach projektu „Enterprise Europe Network” ma zaszczyt zaprosić do udziału w konkursie Innowator Śląska!

2019-04-17

A czy Twoja firma jest SMART..?

Ponad 50 reprezentantów Regionalnych Obserwatoriów – instytucji wspierających biznes, zebrało się w austriackim Kapfenbergu by rozmawiać o regionalnych innowacjach oraz wspólnych planach na przyszłość.

2019-04-12

Konferencja „Dzień Innowatora”

Konferencja jest okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy studentami, przedsiębiorcami i pracownikami naukowymi w zakresie tworzenia, rozwijania i  komercjalizacji innowacyjnych rozwiązań oraz możliwości wsparcia młodych innowatorów, wynalazców.

2019-03-25

15. Festiwal Nauki w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej

Wydarzenia 15 Festiwalu Nauki, zaplanowanego w terminie 25-31 marca 2019 r., odbędą się równolegle w Dąbrowie Górniczej (w siedzibie Akademii WSB oraz w placówkach partnerskich) oraz Wydziałach Zamiejscowych uczelni w Cieszynie, Żywcu i Olkuszu. W ciągu 7 dni festiwalowych zorganizowanych zostanie około 150 spotkań (wykłady, warsztaty, laboratoria, pokazy, debaty, dyskusje panelowe).

2019-03-18

Gospodarczy sukces Polski - Wyzwania na przyszłość. Spotkanie z przedstawicielami Komisji Europejskiej

W ostatnich dniach Komisja Europejska opublikowała coroczne raporty na temat gospodarek państw członkowskich UE czyli Country Reports 2019. Tegoroczny raport na temat Polski oprócz części analitycznej, która stanowi przygotowanie do opracowania majowych rekomendacji gospodarczych (Country Specific Recommedations), zawiera również propozycję priorytetów inwestycyjnych dla Polski, które miałyby być sfinansowane z wieloletniego budżetu UE na lata 2021-2027.

2019-03-18
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś