Przejdź do treści głównej

Wiadomości


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
Dostępne 230 wiadomości z wszystkich 230 dla zadanych warunków:

VI edycja Start It Up

Park Naukowo-Technologiczny „TECHNOPARK GLIWICE” we współpracy z  Akceleratorem Technologicznym Gliwice oraz Obserwatorium Specjalistycznym ICT zaprasza Państwa do udziału w VI edycji  „Start IT Up”, która odbędzie się 6 grudnia br. o godzinie 17:00 w siedzibie Technoparku Gliwice.

2018-12-04

Spotkanie panelowe w ramach projektu "Sieć Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych w Procesie Przedsiębiorczego Odkrywania"

W imieniu Obserwatorium – Technologie dla Ochrony Środowiska, działającego przy Głównym Instytucie Górnictwa w Katowicach zapraszamy na IV Panel dyskusyjny pn. "Technologie dla ochrony środowiska – technologie ochrony powietrza" organizowany w ramach projektu pn.  "Sieć Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych w Procesie Przedsiębiorczego Odkrywania".

 

2018-12-04

Zapytaj o Fundusze Europejskie

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Katowicach zaprasza do zapoznania się z komiksem pt. „Profesor Innowacyjny”, który poprzez swoją lekką formę pokazuje, że uzyskanie środków unijnych na rozwój własnej firmy wcale nie musi być trudne.

2018-11-19

12 listopada rusza Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Polsce!

Już za kilka dni rozpocznie się 11. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości! Od 12 do 18 listopada br. w całej Polsce odbędzie się kilkaset wydarzeń promujących świadomy rozwój i aktywną postawę wobec życia – warsztatów, debat i szkoleń organizowanych przez ekspertów w dziedzinie rozwoju i promowania przedsiębiorczości. 

2018-11-09

Szkolnictwo zawodowe – szanse i perspektywy rozwoju

Przemiany na rynku pracy i rozwój przemysłu wymagają dostosowania się ze strony systemów szkolnictwa ale też przede wszystkim oznaczają konieczność dialogu między obiema stronami. Jak ulepszyć wymianę informacji i współpracę miedzy pracodawcami a szkolnictwem zawodowym? Zapraszamy na konferencję organizowaną w ramach obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. 

2018-11-09

Jakie prognozy dla Śląska po 2020 r. ma KE? Przyjdź i dowiedz się więcej!

Już 20 listopada 2018 r. o godz. 10:00 w Auli im. Kazimierza Lepszego w Rektoracie Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się seminarium pt. „Perspektywy dynamicznego rozwoju województwa śląskiego. Dziś i jutro” dedykowane wszystkim jednostkom samorządu terytorialnego naszego województwa. Rozmowy dotyczyć będą propozycji Komisji Europejskiej opracowanych dla Polityki Spójności w okresie 2021-2027. Gościem specjalnym będzie wysokiej rangi przedstawiciel Komisji Europejskiej Christopher Todd, Dyrektor Wydziału ds. Polski.

2018-11-09

Zarządzanie ryzykiem wyrobu medycznego

Ze względu na duży stopień ryzyka dla życia, zdrowia lub bezpieczeństwa pacjentów, związanego z zastosowaniem każdego wyrobu medycznego, obowiązkowe jest przeprowadzenie oceny ryzyka, zgodnie z zasadniczymi wymaganiami unijnych i krajowych przepisów prawnych.

2018-11-08

Forum Biznes – Nauka. Nano-POWER – inspiracje w branży energetycznej

W ramach Forum odbędą się również warsztaty „Badania Materiałów dla Przemysłu” organizowane przez Wirtualne Centrum Nano- i Mikroskopii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz firmy Technolutions, PIK Instruments oraz Anton Paar Poland. W ramach warsztatów udostępnione zostaną urządzenia wykorzystywane między innymi do wyznaczania parametrów fizykochemicznych materiałów w nanoskali.

2018-10-24

Silesia pod błękitnym niebem

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Województwo Śląskie podpisały umowę na realizację wspólnego przedsięwzięcia. W jego ramach obydwie strony zorganizują konkursy na realizację projektów w obszarze technologii poprawy jakości powietrza oraz minimalizacji skutków zanieczyszczeń dla zdrowia.

2018-10-19

Metropolia Hackathon w Tychach

GZM Hackathon to pierwszy maraton programowania, zorganizowany przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię. Podczas wydarzenia programiści będą pracować nad rozwiązaniami, wykorzystując potencjał udostępnionych danych, związanych z transportem i komunikacją na obszarze metropolii.

2018-10-12

Noc Naukowców Politechniki Śląskiej

Już jutro rozpocznie się Noc Naukowców Politechniki Śląskiej! Ponad 120 widowiskowych pokazów laboratoryjnych, eksperymentów naukowych, pokazów fizycznych, chemicznych, elektronicznych – to tylko część atrakcji, które będą czekać na żądnych wiedzy uczestników już w sobotę, 13 października, w trzech śląskich miastach: Gliwicach, Katowicach i Zabrzu. Na wydarzenie zapraszają Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej oraz miasto Gliwice.

2018-10-12

III Śląski Festiwal Nauki w Katowicach

Do 31 października 2018 r. można zgłaszać swój udział w III Śląskim Festiwalu Nauki w Katowicach, który odbędzie się w styczniu 2019 r. Organizatorzy zachęcają w szczególności do zgłaszania wykładów i pokazów interaktywnych.

2018-10-12

Fundusze europejskie na Design dla przedsiębiorców - szansa na efektywną i efektowną komercjalizację

Posiadanie własnego, kojarzonego przez klientów produktu lub designu to niewątpliwy atut przedsiębiorstwa. Żeby nie pozostawać w tyle za konkurencją zwracaj uwagę na to, czego oczekują klienci od Twojego produktu i reaguj wprowadzając zmiany. Dzięki procesom wzorniczym opracujesz oryginalny design i zoptymalizujesz koszty produkcji. Bądź na bieżąco z trendami i wyróżniaj się w swojej branży!

2018-10-02
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś