Przejdź do treści głównej

MedTrends 2016


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2016-03-17 13:35

W dniach 18-19 marca 2016 roku w Zabrzu odbędzie się II międzynarodowa konferencja „MedTrends 2016 - Europejskie Forum Nowoczesnej Ochrony Zdrowia". Miło nam poinformować, że klaster MedSilesia jest partnerem wydarzenia.

 

Ta europejska konferencja, w której udział wezmą czołowi eksperci m.in. z dziedziny onkologii, neurologii, kardiologii, genomiki ma na celu wymianę wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami sektora nauki, medycyny, nowych technologii i rozwiązań telemedycznych oraz świata biznesu z Polski i innych krajów europejskich na temat wdrażania i kierunków rozwoju nowoczesnych rozwiązań w medycynie, ze szczególnym uwzględnieniem narzędzi e-Zdrowia, medycyny personalizowanej, e-edukacji.

Sukces pierwszego spotkania MedTrends - Brytyjsko-Polskie Forum w Nowoczesnej Ochronie Zdrowia (27-28.03.2015), duże zainteresowanie zarówno uczestników, wykładowców, jak i sponsorów kolejną edycją świadczy o zapotrzebowaniu na tego typu inicjatywy w naszym regionie i kraju, o zasadności i chęci podejmowania wspólnych, interdyscyplinarnych i wielopoziomowych dyskusji nad kierunkami i strategiami rozwoju nowoczesnej ochrony zdrowia w Polsce i Europie.

Wierzymy, że program MedTrends 2016, przygotowywany w oparciu o aktualne trendy, problemy i wyzwania w polskiej i europejskiej ochronie zdrowia spotka się również z Państwa zainteresowaniem. Liczymy na nasze kolejne, owocne spotkanie w Zabrzu!

Organizatorem konferencji MedTrends 2016 jest I Śląski Park Technologii Medycznych - Kardio-Med Silesia - powołana w 2011 przez Fundację Śląskiego Centrum Chorób Serca, Urząd Miasta Zabrze oraz Fundację Rozwoju Kardiochirurgii, dynamicznie rozwijająca się spółka z siedzibą w Zabrzu (na terenie campusu Śląskiego Centrum Chorób Serca), której celem jest m.n. prowadzenie prac naukowo-badawczych oraz działań na rzecz inicjowania, rozwoju i transferu nowych rozwiązań związanych z nauką, medycyną, bioinżynierią, bioinformatyką do gospodarki Współorganizatorem - Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu, referencyjny w Polsce, uznany w Europie wysokospecjalistyczny ośrodek akademicki, zajmujący się nowoczesną diagnostyką i leczeniem chorób serca, naczyń i płuc, a także Urząd Miasta Zabrze.

Udział znakomitych ekspertów w Komitecie naukowym konferencji MedTrends 2016 pod kierunkiem prof. Marka Radomskiego, wybitnego specjalisty w zakresie nanomedycyny, stanowi gwarancję interesującego, ambitnego programu tego spotkania.

 

W programie między innymi:

  • Medyczne, organizacyjne, prawne, finansowe aspekty e-zdrowia - gdzie jesteśmy w roku 2016?
  • Platformy e-Zdrowia jako narzędzie dla efektywnej opieki zdrowotnej w Polsce - przegląd dobrych praktyk.
  • Regionalny wymiar e-Zdrowia - kluczowe wyzwania dla współpracy pomiędzy regionami na rzecz rozwoju opieki zdrowotnej w Polsce - panel ekspercki.
  • Medycyna personalizowana w kontekście wyzwań współczesnej onkologii, hematologii dziecięcej, kardiologii.
  • Prawne i etyczne aspekty medycyny personalizowanej.
  • Druk 3D i jego szerokie zastosowanie w medycynie (m.in. med. regeneracyjnej, transplantologii).
  • Migotanie przedsionków i udar mózgu - problem wciąż nierozwiązany. Idea Projektu NOMED-AF.
  • Kompleksowe badanie zmysłów - nowe technologie telemedyczne.
  • Zastosowanie Kinecta na sali operacyjnej oraz w rehabilitacji onkologicznej i neurologicznej.
  • Wirtualna rzeczywistość w medycynie.
  • Innowacyjne metody edukacji i szkolenia specjalistycznego - czyli nauka na miarę XXI wieku.
  • Warsztaty Start-Up - case study: czyli jak odnieść sukces?
  • Konkurs TopTrends - na najlepszy start-up MedTrends 2016.


PROGRAM KONFERENCJI

Zarejestruj się już dziś poprzez formularz rejestracyjny.

Opłata za uczestnictwo: 50,00 zł.
Cena obejmuje: rejestrację, materiały zjazdowe oraz udział w przerwach kawowych i lunchu oraz Bankiecie MedTrends.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.medtrends.pl

Źródło: MedSilesia

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis




Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś