Przejdź do treści głównej

Miasto.Sieci.Przemysł w Internecie Rzeczy. II edycja IoT 2017


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2017-11-30 12:26

Internet rzeczy. Jak mądrze wykorzystać go dla ludzi i rozwoju miast? Co zrobić by zapewnić bezpieczeństwo przetwarzanych danych? Jak Internet Rzeczy może usprawnić transport i pomóc w ochronie środowiska na terenach tworzącej się Śląsko-Zagłębiowskiej Metropolii? O tym, między innymi, będą rozmawiali uczestnicy konferencji „Indata of Things: Miasto – Sieci –  Przemysł”, która odbędzie się 1-go grudnia 2017 roku w katowickim Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum.

Podczas pierwszej części spotkania, jego uczestnicy zostaną zapoznani z korzyściami jak i wyzwaniami, które towarzyszą rozwojowi technologii Internetu Rzeczy. W dyskusjach wezmą udział przedstawiciele administracji publicznej, instytucji naukowych, sektora utilities jak również producenci światowych technologii: Hewlett Packard Enterprise Polska, Microsoft Polska, Software AG oraz VMware. Tegorocznej, II edycji wydarzenia IoT, przyświeca idea: „Miasto – sieci – przemysł” a zaplanowane dyskusje chcemy zawęzić do trzech problemów:

  • Jak dane przestrzenne tworzą wartość Internetu Rzeczy?
  • Jak budować bezpieczeństwo w obszarze Internetu Rzeczy?
  • Jak Internet Rzeczy zmienia transport i środowisko?

 „Spotkanie będzie okazją do dyskusji, w jaki sposób planować, organizować i prognozować efekty kluczowych procesów z wykorzystaniem Internetu Rzeczy”, informuje Leszek Tomica, Prezes Indata Utilities S.A. „Nasi eksperci przedstawią propozycje tego jak IOT może poprawić jakość życia gospodarczego i społecznego. Podadzą przykłady jego zastosowania w rozwoju aglomeracji i przedstawią kierunki, w jakich będą zmieniały modele świadczenia usług w wirtualnej rzeczywistości”.

Podczas paneli zostaną również poruszone zagadnienia z zakresu Big Data, Machine Learning, Ambient Intelligence, Ubiquitous Computing oraz ich zastosowanie.

Ważne miejsce w rozmowach, zajmą rozważania na temat tego na czym mogą polegać zagrożenia związane z rozwojem IoT i czy będzie miał on swoich przeciwników.

Organizacje, które potrafią wykorzystać ogromne ilości danych i uruchamiać funkcje analityczne w miejscu ich powstawania, mogą dokonać w swoich branżach prawdziwej rewolucji ale wyobraźmy sobie sytuację, w której wstając nasza szczoteczka do zębów oraz ekspres do kawy odmawia posłuszeństwa, bo stracił połączenie z intranetem. Czy praca i życie w erze Internetu Rzeczy będą prostsze? Bardzo poważnie potraktowaliśmy ostrzeżenie szefa Tesli Eleona Muska, który alarmuje świat: „sztuczna inteligencja to znacznie większe zagrożenie niż Korea Północna”. Od szczoteczki po światowej klasy systemy produkcyjne, skupimy się na bezpieczeństwie i  działaniach lokalnych, odpowiadając na pytanie jak zadbać o cyfrowe bezpieczeństwo w obrębie własnej organizacji i otoczenia – dodaje Joachim Piecha, moderator sesji poświęconej bezpieczeństwu.

„Od początku chcieliśmy, aby konferencja INDATA OF THINGS była wydarzeniem ważnym i potrzebnym dla środowiska administracji publicznej, kadry zarządzającej, menedżerów i ekspertów nowoczesnych organizacji. Będziemy omawiali to, jak nowe technologie mogą pomóc ludziom oraz jak wpływają na zarządzanie przestrzenią miejską, bezpieczeństwem i rozwojem usług.  Jesteśmy otwarci na dialog społeczny, aby przyjęty cel został osiągnięty” – mówi Grzegorz Czapla, Prezes Indata S.A..

Do udziału w dyskusjach zaproszono ważnych przedstawicieli administracji publicznej, nauki i sektora biznesowego, w tym m.in. Kazimierza Karolczaka, Przewodniczącego Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, Krzysztofa Kłaka, Prezesa Zarządu Szybkiej Kolei Warszawskiej, Izabelę Domogałę z Urzędu Miasta Bytom, Marka Dudę, Członka Zarządu, CEZ ESCO Polska Sp. z o.o.,  Prof. zw. dr hab. Jacek Szołtysek z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach prof. dr hab. inż. arch Danutę Kłosek-Kozłowską z  Politechniki Warszawskiej, Jarosława Sokolnickiego z Microsoft Polska.

„Rozwój nowych technologii z myślą o ich użyteczności i przydatności w poprawie jakości życia społecznego i gospodarczego był nam bliski. Dlatego z przyjemnością włączyliśmy się w przygotowania zarówno do konferencji” – mówi Roman Trzaskalik, prezes Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum, gospodarza grudniowego wydarzenia.

Udział w konferencji może wziąć każdy zainteresowany.

Szczegółowy program oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie: www.indataofthings.pl

Źródło: PNT Euro-Centrum




Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis




Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś