4. Regionalny Warsztat Tematyczny z wyjazdem terenowym do miasta Jaworzno w ramach projektu LINDANET

4. Regionalny Warsztat Tematyczny z wyjazdem terenowym do miasta Jaworzno w ramach projektu LINDANET

Zakład Ochrony Wód Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach ma zaszczyt zaprosić na IV regionalne warsztaty tematyczne dla interesariuszy projektu LINDANET, mającego na celu przeciwdziałanie negatywnym skutkom zanieczyszczeń HCH i opracowanie planów umożliwiających ich ograniczenie w województwie śląskim.

Warsztaty odbędą się w dniu 22 października 2021r. w godz. od  9.00 do 14.00. Ramowa agenda w załączeniu.

W trakcie warsztatów odbędzie się wyjazd terenowy do Jaworzna w miejsce składowiska odpadów niebezpiecznych Zakładów Chemicznych "Organika Azot" S.A., miejsca dawnej produkcji lindanu w województwie śląskim. W wyniku produkcji i składowania powstało poważne zanieczyszczenie wód podziemnych i powierzchniowych umieszczonych jako jeden z hot-spotów dla Morza Bałtyckiego przez Komisję Helsińską. Po zakończeniu produkcji powstałe odpady i zanieczyszczenia wykazują wysoką trwałość i toksyczność oraz właściwości rakotwórcze, bioakumulacyjne i zaburzające gospodarkę hormonalną, a ograniczenie ich oddziaływania na środowisko oraz zdrowie i życie ludzi stanowi ważne wyzwanie. Kolejnym elementem spotkania będzie zaprezentowanie oraz dyskusja nad planem działań na rzecz redukcji zanieczyszczeń lindanem dla województwa śląskiego.

Regionalne warsztaty są spotkaniem bezpłatnym, w trakcie spotkania zostanie zapewniony transport do Jaworzna oraz powrót do Katowic do Głównego Instytutu Górnictwa.

Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu w terminie do 15 października 2021r. poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego lub formularza znajdującego się w załączeniu. Liczba miejsc jest ograniczona.

 Źródło: GIG

Załączniki

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
Departament Rozwoju i Transformacji Regionu
Referat Regionalnej Strategii Innowacji

ul. Plebiscytowa 36
40-041 Katowice



Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Departament Rozwoju i Transformacji Regionu, Jednostka Koordynująca Wdrażanie RIS
Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WSL 2014-2020 w ramach Osi XIII Zadanie 2.
Wsparcie zarządzania i wdrażania, Operacja „Zapewnienie monitoringu, oceny i aktualizacji regionalnej strategii inteligentnych specjalizacji”.
Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji w ramach Priorytetu FESL.13 Fundusze Europejskie na pomoc techniczną FST Działanie FESL.13.01 Pomoc Techniczna FST.
Portal współfinansowany w ramach projektu „PPO WSL 2030. Utworzenie Regionalnego Obserwatorium Innowacji" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 - Priorytet: FESL.01.00-Fundusze Europejskie na inteligentny rozwój, Działanie: FESL.01.03-Ekosystem RIS.

Belka z logotypami
Powrót na początek strony