Climate Accelerator

Climate Accelerator

Rozpoczęła się rekrutacja do krótkiego programu @Climate Accelerator. Na zgłoszenia startupów, które szukają możliwości rozwoju swoich produktów, wspierających ochronę klimatu, akcelerator czeka tylko do końca września br.

Wypełnij formularz aplikacyjny na www.climateaccelerator.pl i zainteresuj nas swoją innowacją z obszarów takich jak:

  • neutralność klimatyczna miast i regionów
  • innowacje finansowe
  • czysta mobilność
  • efektywność energetyczna budynków
  • zmniejszenie emisyjności biznesów
  • redukcja zanieczyszczeń powietrza.

Co zyskują startupy, które zakwalifikują się do projektu? Grant w wysokości 15 000 euro na rozwój swojego produktu, usługi czy technologii, wsparcie coachów, ekspertów i mentorów, a także udział w warsztatach.

Proces akceleracji trwa siedem tygodni, potem wybrane startupy będą mogły skorzystać z możliwości wsparcia międzynarodowego ekosystemu inwestorów, funduszy venture capital czy ośrodków badawczo-rozwojowych

Climate Accelerator to program współtworzony przez @KIC-Climate Polska, jedną z największych organizacji europejskich, działających na rzecz neutralności klimatycznej i budowy gospodarki niskoemisyjnej oraz @SPIN-US, spółkę celową @Uniwersytetu Śląskiego, specjalizującą się w transferze wiedzy i technologii.

Źródło: SPIN-US Sp. z o.o. (spółka celowa Uniwersytetu Śląskiego)

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
Departament Rozwoju i Transformacji Regionu
Referat Regionalnej Strategii Innowacji

ul. Plebiscytowa 36
40-041 Katowice



Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Departament Rozwoju i Transformacji Regionu, Jednostka Koordynująca Wdrażanie RIS
Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WSL 2014-2020 w ramach Osi XIII Zadanie 2.
Wsparcie zarządzania i wdrażania, Operacja „Zapewnienie monitoringu, oceny i aktualizacji regionalnej strategii inteligentnych specjalizacji”.
Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji w ramach Priorytetu FESL.13 Fundusze Europejskie na pomoc techniczną FST Działanie FESL.13.01 Pomoc Techniczna FST.
Portal współfinansowany w ramach projektu „PPO WSL 2030. Utworzenie Regionalnego Obserwatorium Innowacji" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 - Priorytet: FESL.01.00-Fundusze Europejskie na inteligentny rozwój, Działanie: FESL.01.03-Ekosystem RIS.

Belka z logotypami
Powrót na początek strony