EEC online, Katowice 24-25 maja 2021 r.

EEC online, Katowice 24-25 maja 2021 r.

EEC online odbywa się w zaplanowanym pierwotnie terminie Kongresu 24-25 maja 2021 r. w towarzystwie zaproszonych przedsiębiorców i inwestorów, przedstawicieli rządu i ekspertów. Internetowa wersja Kongresu będzie wypełniona transmisjami live, prezentacjami, rozmowami i debatami online poświęconymi gospodarce, która odbudowując się, szuka odpowiedzi na pytania o przyszłość.

Świat po pandemii, rozmowy o trendach przyszłości, Krajowy Program Odbudowy, Gospodarka Obiegu Zamkniętego, komunikacja publiczna pod presją, miasto dla klimatu, transformacja regionów wychodzących z górnictwa - to tylko niektóre z kilkunastu tematów przewodnich debat w ramach EEC Online.

Prestiżowa, renomowana, od lat obecna na rynku gospodarczych eventów marka – Europejski Kongres Gospodarczy (EEC) – pozostaje aktywna w trudnym czasie pandemii. Kongres jest nadal istotną częścią debaty publicznej o polskiej i europejskiej gospodarce – więcej – poszerza zasięg oddziaływania – dzięki zdalnej i hybrydowej formule. Wydarzenia od maja do września 2020 r. były adekwatną do niezwykłej sytuacji odpowiedzią organizatora na potrzebę dyskusji o gospodarczych problemach i wyzwaniach czasu pandemii.

W roku 2021 Europejski Kongres Gospodarczy przyjmuje formułę kilkumiesięcznej kampanii, obejmującej szerokie spektrum tematów gospodarczych i zróżnicowane formy aktywności – od wydarzeń – takich jak zorganizowana w lutym II edycja EEC Trends Online, poprzez publikację raportów, rozmowy i debaty poświęcone trendom kształtującym naszą najbliższą przyszłość, kolejną odsłonę EEC Online w terminie 24-25 maja br. aż po kulminację – 13. edycję Europejskiego Kongresu Gospodarczego, zaplanowana została na 20-22 września 2021 r.

O ile administracyjne warunki pozwolą, debaty odbędą się w formule hybrydowej – stacjonarnie z udziałem gości w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach oraz z możliwością udziału zdalnego. Oczywiście z zachowaniem obowiązujących wówczas standardów bezpieczeństwa epidemicznego.

Otwarta lista proponowanych priorytetów debaty w roku 2021 zawiera takie zagadnienia jak:

  • Plan odbudowy dla Europy
  • Europejski Zielony Ład
  • Międzynarodowy handel i relacje gospodarcze po pandemii
  • Digitalizacja gospodarki
  • Konsument w czasach "nowej normalności"

To główne nurty tematyczne Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2021. Serdecznie zapraszamy!

Źródło: EEC

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
Departament Rozwoju i Transformacji Regionu
Referat Regionalnej Strategii Innowacji

ul. Plebiscytowa 36
40-041 Katowice



Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Departament Rozwoju i Transformacji Regionu, Jednostka Koordynująca Wdrażanie RIS
Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WSL 2014-2020 w ramach Osi XIII Zadanie 2.
Wsparcie zarządzania i wdrażania, Operacja „Zapewnienie monitoringu, oceny i aktualizacji regionalnej strategii inteligentnych specjalizacji”.
Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji w ramach Priorytetu FESL.13 Fundusze Europejskie na pomoc techniczną FST Działanie FESL.13.01 Pomoc Techniczna FST.
Portal współfinansowany w ramach projektu „PPO WSL 2030. Utworzenie Regionalnego Obserwatorium Innowacji" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 - Priorytet: FESL.01.00-Fundusze Europejskie na inteligentny rozwój, Działanie: FESL.01.03-Ekosystem RIS.

Belka z logotypami
Powrót na początek strony