Konferencja finalna ”What’s next..?” projektu SMART_watch

Konferencja finalna ”What’s next..?” projektu SMART_watch

3 lata – tyle czasu zajęło partnerom z 7 środkowoeuropejskich państw zbieranie informacji na temat smart specjalizacji. Wykonane audyty, przeprowadzone analizy i raporty miały na celu zbudowanie szczegółowej Mapy Kompetencji – specjalnego narzędzia działającego w sieci, które w jasny i przejrzysty sposób wskazywałyby na potencjał rozwoju wybranego regionu. Tak w skrócie przedstawiają się założenia projektu SMART_watch, działającego w ramach Interreg Central Europe.

Po fazie zbierania informacji następuje czas na podsumowanie. Dlatego już w najbliższy piątek, 29 maja 2020 r., SMART_watch organizuje międzynarodową konferencje, na której toczyć się będzie rozmowa o przyszłości smart specjalizacji. Wydarzenie, podczas którego paneliści z całej Europy łączyć się będą za pomocą komunikatorów, podzielone będzie na 5 bloków tematycznych:

  • przyszłość inteligentnych specjalizacji w nowym okresie finansowania UE,
  • scenariusze dla instytucji otoczenia biznesu po 2020 roku,
  • przyszłość medycyny jako inteligentnej specjalizacji,
  • smart specjalizacja ICT w nowym okresie finansowania,
  • wyzwania dla energetyki i zrównoważonego budownictwa po 2020 roku.

Wstęp należeć będzie do Pani Karoliny Tilman z DG Regio, która w krótkiej prezentacji naszkicuje sytuację ostatnich wydarzeń i przyszłości inteligentnych specjalizacji w UE w latach 2021-2027.


Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu!
Obowiązuje wcześniejsza rejestracja pod linkiem:
https://conference.smartspecialisation.tech/

data: 29 maja 2020 r.
godzina: 11.00
czas trwania: ok. 150 min.
wydarzenie online 

Bądź SMART i obserwuj nowe trendy! Twój głos także się liczy!

 

 

Źródło: GAPR

Załączniki

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
Departament Rozwoju i Transformacji Regionu
Referat Regionalnej Strategii Innowacji

ul. Plebiscytowa 36
40-041 Katowice



Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Departament Rozwoju i Transformacji Regionu, Jednostka Koordynująca Wdrażanie RIS
Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WSL 2014-2020 w ramach Osi XIII Zadanie 2.
Wsparcie zarządzania i wdrażania, Operacja „Zapewnienie monitoringu, oceny i aktualizacji regionalnej strategii inteligentnych specjalizacji”.
Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji w ramach Priorytetu FESL.13 Fundusze Europejskie na pomoc techniczną FST Działanie FESL.13.01 Pomoc Techniczna FST.
Portal współfinansowany w ramach projektu „PPO WSL 2030. Utworzenie Regionalnego Obserwatorium Innowacji" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 - Priorytet: FESL.01.00-Fundusze Europejskie na inteligentny rozwój, Działanie: FESL.01.03-Ekosystem RIS.

Belka z logotypami
Powrót na początek strony