Przejdź do treści głównej

Wiadomości


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
Dostępne 312 wiadomości z wszystkich 312 dla zadanych warunków:

Powstaje „Śląska Startupowa Dolina Innowacji Medycznych”

W dniu 17 stycznia 2020 r. w Śląskim Parku Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia w Zabrzu uroczyście podpisano List Intencyjny powołujący ekosystem start upów pod nazwą „Śląska Startupowa Dolina Innowacji Medycznych” powstały w ramach współpracy z Województwem Śląskim.

2020-01-20

European Start-up Days – w 2020 pod znakiem Tech

Katowicki Spodek, niezwykły i inspirujący, już po raz piąty wzniesie się nad start-upową mapą Polski. W tym miejscu w maju dwa dni upłyną pod znakiem technologii i poszukiwania odkrywczych, nowych rozwiązań.

2020-01-17

V edycja 4 Design Days 2020

4 Design Days to święto architektury, designu i nieruchomości. Przez cztery dni ikony światowego i polskiego designu, najwięksi architekci i projektanci, producenci i firmy usługowe oraz deweloperzy będą dyskutować o tym, co inspiruje i kreuje światowe trendy w architekturze i designie.

2020-01-14

W kierunku zielonej gospodarki – wymiana doświadczeń między europejskimi regionami górniczymi

Wydarzenie odbędzie się w dniach 27–28 stycznia 2020 r. w Katowicach i zgromadzi doświadczenia i najlepsze praktyki z regionów górniczych całej Europy, stanowiąc forum wymiany pomysłów i poszukiwania rozwiązań dla decydentów, interesariuszy i partnerów z 41 regionów węglowych UE, Komisji Europejskiej oraz Parlamentu Europejskiego dla wdrożenia założeń Europejskiego Zielonego Ładu w najbliższych latach.

2019-12-18

Powstał Śląski Klaster Internetu Rzeczy (Silesia IoT Cluster SINOTAIC)

W gliwickiej siedzibie firmy APA GROUP sp. z o.o. podpisano 17 grudnia br. umowę dotyczącą powstania Śląskiego Klastra Internetu Rzeczy (Silesia IoT Cluster SINOTAIC). To pierwszy w Polsce podmiot o takim charakterze. Inicjatorami powołania klastra są Województwo Śląskie i firma Smart Secure Networks sp. z o.o., która jest również jego koordynatorem.

2019-12-17

Relacja z warsztatów projektu InnoHEIs Interreg Europe

Dnia 9 grudnia 2019 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego odbyły się warsztaty dotyczące projektu InnoHEIs. Celem warsztatów było opracowanie modelu współpracy badawczej i biznesowej sektora nauki i przemysłu.

2019-12-13

MODEL WSPÓŁPRACY BADAWCZEJ I BIZNESOWEJ SEKTORA NAUKI I PRZEMYSŁU. Warsztaty w ramach projektu InnoHEIs Interreg Europe

Zapraszamy na warsztaty organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w ramach projektu InnoHEIs, ktorego celem jest zwiększenie wkładu uczelni wyższych i ich infrastruktury badawczej w regionalny system innowacji, tworząc przyjazne środowisko do aktywnego zaangażowania przedsiębiorców i przemysłu oraz współpracy między partnerami odpowiadającymi na regionalne wyzwania społeczne.

2019-12-05

Design w służbie innowacji

Zapraszamy do lektury publikacji „Policy Booklet 2: Integrating design into policy documents for SME competitiveness” - efektu partnerskiej współpracy w projekcie Design4Innovation.

2019-10-29

Projekt Medtech4Europe. Relacja z wizyty studyjnej na Węgrzech

W czerwcu br. gościliśmy w województwie śląskim przedstawicieli 8 regionów Unii Europejskiej w ramach projektu Medtech4Europe, pokazując nasz potencjał, działania i możliwości współpracy, a ostatnio wraz Górnośląską Agencją Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. (Partnerem w projekcie) UMWSL uczestniczył w wizycie studyjnej na Węgrzech.

2019-10-28

Konkurs Śląska Rzecz rozstrzygnięty

Uroczyste ogłoszenie wyników 14. edycji konkursu organizowanego przez Zamek Cieszyn odbyło się w Katowicach, podczas IX Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

2019-10-17
| kategorie: Konkursy

Noc Naukowców Politechniki Śląskiej 2019

To będzie prawdziwe naukowe święto. Przed nami 14 edycja Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej. Do wyboru aż 180 wydarzeń! Spektakularne pokazy, spotkania z niezwykłymi ludźmi nauki, niesamowite eksperymenty i piorunujące warsztaty. Wszystko w jedyną taką noc w roku – Noc Naukowców! Już 12 października br.!

2019-10-11

Ruszył nabór studentów do ABSL Academy – prestiżowego programu edukacyjnego

ABSL Academy to program skierowany do absolwentów, studentów oraz osób, które chciałyby rozpocząć swoją karierę w sektorze usług biznesowych. Realizowany jest przez firmy członkowskie Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (Association of Business Service Leaders in Poland - ABSL) oraz trzy śląskie uczelnie: Politechnikę Śląską, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oraz Uniwersytet Śląski.

2019-10-11

Czwarta edycja konferencji InterNanoPoland 2019

InterNanoPoland 2019 odbędzie się w dniach 16-17 października 2019 r. w Hotelu Novotel w Katowicach. To największa w Polsce konferencja naukowo-biznesowa poświęcona wyłącznie tematyce nanotechnologii. Jest to międzynarodowe forum dla naukowców, przedsiębiorców, instytucji otoczenia biznesu oraz studentów działających w obszarze nanotechnologii oraz zaawansowanych materiałów.

2019-10-04
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś