Przejdź do treści głównej

Wiadomości


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
Dostępne 443 wiadomości z wszystkich 443 dla zadanych warunków:

Współpraca z brazylijskim regionem Parana w obszarze przedsiębiorczości oraz innowacji - rewizyta przedstawicieli firmy Invest Parana

Wśród kluczowych punktów wizyty zaplanowano liczne spotkania z kluczowymi instytucjami regionalnego ekosystemu innowacji województwa śląskiego m.in. działającymi wspólnie, na rzecz rozwoju gospodarczego regionu. W trakcie dwudniowej wizyty delegacja z Brazylii będzie miała okazję odwiedzenia kluczowych podmiotów z obszaru energetyki, medycyny, ICT oraz innowacji.

2022-05-27

Festiwal Nowego Europejskiego Bauhausu (NEB)

Region Hauts-de-France, Metropolia Lille, Województwo Śląskie i Region Stołeczny Brukseli zapraszają do udziału w wydarzeniu "Projektowanie owocnej współpracy na rzecz kształtowania Nowego Europejskiego Bauhausu" w Brukseli w dniach 09 i 10 czerwca 2022 r. podczas festiwalu NEB.

2022-05-20

Innowacje dla przemysłu lotniczego i kosmicznego

Innovate for Aerospace to trójstronne wydarzenie zorganizowane z inicjatywy trzech regionów: Północnej Nadrenii-Westfalii (DE), Śląska (PL) i Południowych Moraw (CZ) mające na celu wspieranie międzynarodowych badań i działań innowacyjnych w przemyśle lotniczym i kosmicznym.

2022-05-20

Wielkanoc 2022

Referat Regionalnej Strategii Innowacji Departamentu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego przesyła życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych 2022 r.

2022-04-15

Nowy projekt Klastra MedSilesia

Klaster MedSilesia zaangażował się w działania na rzecz podnoszenia świadomości i wiedzy w zakresie gospodarki obiegu zamkniętego.

2022-04-08

RIS zaprasza na Linkedin!

Na profilu RIS WSL - Regionalna Strategia Innowacji Województwa Śląskiego możliwe jest śledzenie bieżących zdarzeń i aktualizacji, zachęcamy więc do współpracy, wymiany wiedzy i doświadczeń.

2022-04-04

Brazylia dla Ukrainy!

Podczas wizyty studyjnej w Kurytybie, która odbyła się w ramach projektu współpracy Województwa Śląskiego z regionem Paraná w Brazylii, realizowanego w InternationaI Urban Regional Cooperation Programme, gospodarze wizyty zwrócili się z prośbą o rozpropagowanie programu pomocy humanitarnej dla obywateli Ukrainy uciekających z terenów objętych wojną.

2022-03-30

Warsztaty na Malcie w ramach projektu Design 4 Innovation

W dniach 14-15 marca 2022 r. partnerzy projektu Design 4 Innovation spotkali się na Malcie, aby podzielić się nowymi dobrymi praktykami w zakresie instrumentów wspierania wzornictwa i dostosowania mechanizmów wsparcia i działań naprawczych, które były odpowiedzią na globalną pandemię.

2022-03-30

Konferencja podsumowująca projekt Chain Reactions już w tym tygodniu!

W erze czwartej rewolucji przemysłowej i cyfryzacji otwierają się nowe perspektywy i pojawiają się różne wyzwania dla małych i średnich przedsiębiorstw, które muszą korzystać z nowych technologii, zasad i podejść. Jak pokonać te wyzwania związane z transformacją cyfrową i być gotowym na nowe możliwości?

2022-02-28

Powołano Śląsko-Małopolską Dolinę Wodorową

31 stycznia 2022 r. w Muzeum Śląskim w Katowicach z inicjatywy Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. została powołana Śląsko–Małopolska Dolina Wodorowa. To druga w kolejności powstania i największa pod względem wielkości i potencjału dolina wodorowa w Polsce. Celem stowarzyszenia jest wspieranie rozwoju gospodarki wodorowej oraz dążenie do zbudowania gałęzi śląsko-małopolskiego przemysłu wodorowego.

2022-02-02
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś