Przejdź do treści głównej

Wiadomości


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
Dostępne 351 wiadomości z wszystkich 351 dla zadanych warunków:

Ekosystem na rzecz Przemysłu 4.0 w województwie śląskim

W imieniu Województwa Śląskiego i Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. zapraszamy na spotkanie online pt. „Ekosystem na rzecz Przemysłu 4.0 w województwie śląskim”, które odbędzie się w dniu 28.09.2020 r.  od godz. 09.00 do 10.30.

2020-09-08

Climate Accelerator

Climate Accelerator to program współtworzony przez @KIC-Climate Polska, jedną z największych organizacji europejskich, działających na rzecz neutralności klimatycznej i budowy gospodarki niskoemisyjnej oraz @SPIN-US, spółkę celową @Uniwersytetu Śląskiego, specjalizującą się w transferze wiedzy i technologii.

2020-09-08

Innowacyjność motorem napędowym gospodarki

Nagrody wręczono podczas gali konkursu „Start-up Challenge” w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. W konkursie zmierzyli się autorzy najciekawszych polskich startupów.

2020-09-04

XII Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach 2-4 września 2020 r.

Zachęcamy do aktywnego towarzyszenia Kongresowi w tym szczególnym czasie. Przy wszystkich trudnościach i dramatach, które stały się naszym udziałem, debata o wyłaniającej się z chaosu przyszłości, o współdziałaniu w obliczu wielkiej zmiany, jaka jest naszym udziałem, właśnie teraz jest wyjątkowo potrzebna i ważna.

2020-09-01

Stan wykorzystania infrastruktury badawczej i innowacyjnej w województwie śląskim. Badanie regionalne

W ramach projektu pt. „Improving Research and Innovation Infrastructure Performance: from Fragmented to Integrated and Sustainable Cooperation ” (2019-2023) „INNO-HEIs”, Główny Instytut Górnictwa realizuje badanie ankietowe pt. „Poprawa wydajności infrastruktury badawczej i innowacyjnej w województwie śląskim - od podzielonej do zintegrowanej i zrównoważonej współpracy”.

2020-08-20

Czy jesteśmy gotowi na 4.0?

W sierpniu 2019 roku Województwo Śląskie przystąpiło do międzynarodowego projektu „40Ready – Strengthening SME capacity to engage in Industry 4.0” (40Ready), finansowanego z programu Interreg Europe. Przedsięwzięcie dotyczy ulepszania regionalnych instrumentów polityki w celu zwiększenia konkurencyjności MŚP.

2020-07-31

List poparcia dla działań w ramach międzynarodowej współpracy pomiędzy Regionami: Województwo Śląskie – Minas Gerais w ramach IUC-LAC

Z radością informujemy, iż Departament Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego otrzymał podziękowania ze strony partnera z Brazylii za wzajemną, dotychczasową współpracę oraz jej pierwsze praktyczne wyniki w postaci podpisania umowy o współpracy pomiędzy Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną oraz Agencją Promocji Inwestycji i Handlu regionu Minas Gerais w Brazylii, która została zawarta w dniu 8 lipca br.

2020-07-13

Kolejne debaty EEC Online startują już w poniedziałek

Przed nami drugi trzydniowy cykl dyskusji, rozmów i innych wydarzeń realizowanych zdalnie i transmitowanych na żywo w ramach EEC Online. Zachęcamy do zapoznania się z agendą sesji zaplanowanych w terminie 22-24 czerwca 2020 r.

2020-06-17

Innowator Śląska 2020

Już po raz dwunasty Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju zaprasza do udziału w konkursie Innowator Śląska!

2020-06-17

Boost4BSO – nowy projekt europejski Klastra SA&AM

Boost4BSO to jeden z dziewięciu zatwierdzonych w ramach programu INTERREG CE projektów w obszarze priorytetowym Cooperating on innovation to make Cenral Europe more competitive (Współpraca w zakresie innowacji dla zwiększenia konkurencyjności Europy Środkowej).

2020-06-09

Projekt Interreg Europa LINDANET - regiony w trosce o środowisko

Główny Instytut Górnictwa uczestniczy w projekcie LINDANET. Projekt ten łączy regiony, w których występuje zanieczyszczenie lindanem (wycofany z produkcji pestycyd). Partnerzy z Hiszpanii, Czech, Włoch, Niemiec i Polski poszukują rozwiązań problemu zanieczyszczenia, które niesie zagrożenie dla zdrowia i środowiska. Liderem przedsięwzięcia jest rząd hiszpańskiego regionu Aragonia.

2020-05-27

Konferencja finalna ”What’s next..?” projektu SMART_watch

Inteligentne specjalizacje – termin, znany do tej pory tylko nielicznym, może stać się kluczowym dla zarówno światowej, jak i regionalnej gospodarki w dobie globalnego kryzysu spowodowanego COVID-19. Czym są owe specjalizacje, jaki wpływ mają na nasze regiony i jak nimi zarządzać w nowej perspektywie rozwoju – o tym właśnie będą rozmawiać światowej sławy specjaliści podczas międzynarodowej konferencji „What’s next..?” w ramach projektu SMART_watch.

2020-05-26

EEC Online

EEC Online – wydarzenie po raz pierwszy zorganizowane zdalnie i dostępne w 100 proc. w Internecie, odbywa się w zaplanowanym pierwotnie terminie 18-20 maja 2020 r. Internetowa wersja Kongresu jest wypełniona transmisjami live, prezentacjami, rozmowami, webinariami i debatami online poświęconymi gospodarce, która – znalazłszy się w całkowicie nowej sytuacji – szuka odpowiedzi na podstawowe pytania.

2020-05-18
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś