Przejdź do treści głównej

Praktyczne Wykorzystanie Rozwiązań Telemedycznych


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2018-01-08 08:40

Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia oraz Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu zapraszają do udziału w seminarium „Praktyczne Wykorzystanie Rozwiązań Telemedycznych”, która odbędzie się w Katowicach w Sali Sejmu Śląskiego (Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, ul. Ligonia 46, Katowice), w dniu 17 stycznia 2018 roku od godz. 10.00 do godz. 14.30.

Seminarium „Praktyczne Wykorzystanie Rozwiązań Telemedycznych” jest kontynuacją konferencji "E-zdrowie Naszą Przyszłością - Szanse i Zagrożenia”, która obyła się w Katowicach w lutym 2017 roku. Na tegorocznym spotkaniu, kładziemy szczególny nacisk na zaprezentowanie Państwu dobrych praktyk Telemedycznych przedstawionych przez lekarzy klinicystów i użytkowników tego typu systemów, dedykowanych dla: kardiologii, onkologii, neurologii oraz chorób wieku podeszłego.

W programie Seminarium między innymi:

  • Rozwiązanie do długoterminowego monitoringu EKG - Prof. Zbigniew Kalarus
  • Telemonitoring Pacjentów z urządzeniami wysokoenergetycznymi - Prof. Lech Poloński
  • Miasto Zdrowia dla Zabrza: kardiologia, diabetologia i pulmonologia - Prof. Beata Średniawa
  • Rehabilitacja hybrydowa w kardiologii - praktyka kliniczna - Prof. Ryszard Piotrowicz
  • Certyfikowane rozwiązana telemedyczne kolejnej generacji (SmartWatch, Nokia, Samsung, Apple. Biotronik, Medtronic i inne)
  • Systemy wspomagania teleradiologii w praktyce – lek. Paweł Brożek
  • Elektroniczna Dokumentacja Medyczna (EDM) z perspektywy lekarza praktyka

Patronat Honorowy nad Seminarium „Praktyczne Wykorzystanie Rozwiązań Telemedycznych” objął Wicemarszałek Województwa Śląskiego Pan Michał Gramatyka.

Dodatkowe informacje o Seminarium zaraz z formularzem rejestracyjnym znajdziecie Państwo na stronie: Seminarium Telemedyczne - udział w Seminarium jest bezpłatny, prosimy jedynie o wcześniejsze dokonanie rejestracji która zostanie wyłączona w dn. 15.01.2018 r.

Źródło: Kardio-Med Silesia
Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś