Medycyna - potencjał eksportowy województwa śląskiego
Serdecznie zapraszamy 14 czerwca 2016 r. o godzinie 9.00 na konferencję „Medycyna - potencjał eksportowy województwa śląskiego" organizowaną w ramach IX edycji Międzynarodowych Targów Innowacji Gospodarczych i Naukowych INTARG 2016 w Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym w Katowicach.
Spotkanie będzie szansą na przedstawienie analiz na temat poziomu innowacyjności, kierunków rozwoju województwa śląskiego w aspekcie wdrażania Regionalnej Strategii Innowacji oraz Krajowych Inteligentnych Specjalizacji w obszarze medycznym. Zaprezentowane zostaną również kluczowe inwestycje i plany w obszarze zdrowia, a także przykłady wdrożeń innowacyjnych technologii medycznych oraz potencjału eksportowego województwa śląskiego w branży medycznej http://www.medicasilesia.pl/.
SPOTKANIA BROKERSKIE. Podczas targów INTARG 2016 odbędą się również międzynarodowe spotkania brokerskie, które są doskonałą okazją do nawiązania współpracy w wymiarze międzynarodowym, nie tylko w branży medycznej, ale także w obszarze nanotechnologii, materiałów i ICT. W wydarzeniu udział wezmą przedstawiciele klastrów, przedsiębiorstw, izb gospodarczych, sektora nauki, jednostek samorządu terytorialnego oraz Śląskie Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera. Spotkania brokerskie to najbardziej efektywny sposób budowania szerokiej sieci kontaktów na polu biznesowym, badawczym oraz projektowym.
WARSZTATY. Zapraszamy również na warsztaty, podczas których przedstawione zostaną najlepsze praktyki w zarzadzaniu Klastrem Medycznym. PITCH PRESENTATIONS będą doskonałą okazją do zaprezentowania oraz zapoznania się z innowacyjnymi rozwiązaniami w obszarze medycznym zarówno z Polski jak i z zagranicy. Zaprezentują się zarówno przedstawiciele klastrów, przedsiębiorcy oraz jednostki sektora B+R.
WIZYTY STUDYJNE. Ważnym elementem wydarzenia będą wizyty studyjne w wybranych ośrodkach o najwyższym potencjale w obszarze technologii medycznych w naszym regionie m.in. na Wydziale Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej, Śląskim Uniwersytecie Medycznym, Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Z. Religi oraz w Instytucie Techniki i Aparatury Medycznej ITAM.