Przejdź do treści głównej

4. Regionalny Warsztat Tematyczny z wyjazdem terenowym do miasta Jaworzno w ramach projektu LINDANET


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2021-10-14 10:15

Zakład Ochrony Wód Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach ma zaszczyt zaprosić na IV regionalne warsztaty tematyczne dla interesariuszy projektu LINDANET, mającego na celu przeciwdziałanie negatywnym skutkom zanieczyszczeń HCH i opracowanie planów umożliwiających ich ograniczenie w województwie śląskim.

Warsztaty odbędą się w dniu 22 października 2021r. w godz. od  9.00 do 14.00. Ramowa agenda w załączeniu.

W trakcie warsztatów odbędzie się wyjazd terenowy do Jaworzna w miejsce składowiska odpadów niebezpiecznych Zakładów Chemicznych "Organika Azot" S.A., miejsca dawnej produkcji lindanu w województwie śląskim. W wyniku produkcji i składowania powstało poważne zanieczyszczenie wód podziemnych i powierzchniowych umieszczonych jako jeden z hot-spotów dla Morza Bałtyckiego przez Komisję Helsińską. Po zakończeniu produkcji powstałe odpady i zanieczyszczenia wykazują wysoką trwałość i toksyczność oraz właściwości rakotwórcze, bioakumulacyjne i zaburzające gospodarkę hormonalną, a ograniczenie ich oddziaływania na środowisko oraz zdrowie i życie ludzi stanowi ważne wyzwanie. Kolejnym elementem spotkania będzie zaprezentowanie oraz dyskusja nad planem działań na rzecz redukcji zanieczyszczeń lindanem dla województwa śląskiego.

Regionalne warsztaty są spotkaniem bezpłatnym, w trakcie spotkania zostanie zapewniony transport do Jaworzna oraz powrót do Katowic do Głównego Instytutu Górnictwa.

Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu w terminie do 15 października 2021r. poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego lub formularza znajdującego się w załączeniu. Liczba miejsc jest ograniczona.

 Źródło: GIG
Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś