Przejdź do treści głównej

5. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2021-09-28 10:52

Kiedy w 2016 roku zorganizowano pierwszą edycję Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE, nawet najwięksi optymiści nie przypuszczali, w jak szybkim tempie festiwal rozrośnie się i osiągnie europejski poziom organizacji. Obecnie, po zaledwie czterech edycjach, ŚFN to jedno z największych wydarzeń popularnonaukowych w kraju i Europie.

Podczas ostatniej edycji w styczniu 2020 roku w programie festiwalu w Międzynarodowym Centrum Kongresowym znalazło się kilkaset atrakcji naukowych, a wśród nich: 215 stanowisk pokazowych (pogrupowanych w 6 obszarów wiedzy oraz kilka stref specjalnych), 165 wykładów, 133 warsztaty i ponad 150 różnorodnych wydarzeń na 6 scenach. Za prezentowanie różnych oblicz nauki odpowiedzialnych było ponad 2200 wystawców oraz ponad 330 prelegentów i wykładowców. W ciągu dwóch dni gmach MCK odwiedziło ponad 51 tysięcy uczestników, a publiczność czterech dotychczasowych edycji to już ponad 150 tysięcy osób!

O międzynarodowym charakterze kolejnych edycji świadczy też fakt, że Śląski Festiwal Nauki został zgłoszony i przyjęty do sieci European Science Engagement Association (EUSEA), w ramach której będzie promowany. ŚFN został również wyróżniony „Złotą różą”, czyli pierwszą nagrodą dla najlepszej akcji marketingowej wśród wydarzeń popularnonaukowych podczas konferencji EUPRIO (European Association of Communication Professionals in Higher Education), a także triumfował w kategorii zespół w prestiżowym konkursie Popularyzator Nauki 2020 organizowanym przez serwis „Nauka w Polsce” PAP oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Piąta edycja Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE będzie inna niż dotychczasowe: potrwa dłużej, bo aż od 9 do 15 października 2021 roku, a publiczność festiwalową zaprosimy także w plener – w niedzielę 10 października ŚFN będzie odbywał się na bulwarach Rawy, w jej okolicach oraz na katowickim rynku.

5. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE organizują:

 • Uniwersytet Śląski w Katowicach (lider i pomysłodawca przedsięwzięcia),
 • Miasto Katowice (miasto gospodarz wydarzenia),
 • Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia i Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego (współgospodarze),
 • a także Politechnika Śląska,
 • Śląski Uniwersytet Medyczny,
 • Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie,
 • Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach,
 • Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach,
 • Politechnika Częstochowska,
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach,
 • oraz Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej.

Strona internetowa ŚFN

Program ŚFN

Źródło: UŚ
Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś