Przejdź do treści głównej

A czy Twoja firma jest SMART..?


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2019-04-12 11:08

Ponad 50 reprezentantów Regionalnych Obserwatoriów – instytucji wspierających biznes, zebrało się w austriackim Kapfenbergu by rozmawiać o regionalnych innowacjach oraz wspólnych planach na przyszłość.

A wszystko z okazji międzynarodowych warsztatów zorganizowanych w ramach europejskiego projektu SMART_watch, którego założeniem jest stworzenie międzynarodowej sieci Regionalnych Obserwatoriów w zakresie inteligentnych specjalizacji. Projekt, za który odpowiedzialne są podmioty z 7 europejskich krajów, rozpoczął się w wakacje zeszłego roku. Do tej pory uczestnicy odwiedzili Gliwice, Lublin, węgierski Debreczyn oraz słoweński Maribor.

Warsztaty, które odbyły się 28 i 29 marca na terenie austriackiego uniwersytetu FH Joanneum, miały na celu pogłębianie relacji między Obserwatoriami i wypracowanie planów na przyszłość. Uczestnicy spotkania mieli okazję przy wspólnym stole omówić trapiące ich problemy, poszukać najlepszych rozwiązań i przedyskutować następne cele do zrealizowania. Mogli również nawiązać nowe współprace i poszukać partnerów do kolejnych projektów.

Kolejnym ważnym punktem wydarzenia były lokalne wizyty studyjne. Nowoczesne i całkowicie zaprogramowane linie produkcyjne, perfekcyjnie opanowane zasady bezpieczeństwa przy wysoko termicznym przetwarzaniu metali czy też liczne przykłady doskonałej współpracy między członkami klastra z dziedziny obróbki drewna – te wszystkie tematy zostały poruszone podczas spotkań z lokalnymi przedsiębiorcami. To właśnie wymiana dobrych praktyk w biznesie oraz szukanie wspólnych przyszłych celów do zrealizowania były głównym powodem zorganizowania tych międzynarodowych spotkań.

Region Górnego Śląska na spotkaniu reprezentowała Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju z Gliwic, lider projektu SMART_watch. Wraz z nią, w Kapfenbergu pojawili się przedstawiciele ośrodków naukowych – Głównego Instytutu Górniczego, Uniwersytetu Śląskiego, Instytutu Techniki i Aparatury Medycznej ITAM, Instytutu Metali Nieżelaznych oraz klaster MedSilesia.

- Możliwość spotkania z naszymi projektowymi partnerami jest dla nas bardzo ważna. Na takich wydarzeniach pokazujemy, że współpraca międzynarodowa jest możliwa, że wymiana dobrych praktyk faktycznie działa i doprowadza do wprowadzenia konkretnych, odczuwalnych w regionie rozwiązań – mówi Izabela Czeremcha z Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju.

To nie koniec wymiany wspólnych doświadczeń. Następne spotkanie dla przedstawicieli sieci europejskich Regionalnych Obserwatoriów zaplanowano na wrzesień, tym razem we włoskim Piemoncie.

Po więcej informacji o projekcie SMART_watch i sieci Regionalnych Obserwatoriów zapraszamy na stronę internetową projektu.

Źródło: GAPR Sp. z o.o.

Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis




Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś