Przejdź do treści głównej

Ambasador Brazylii Hadil Fontes da Rocha Vianna z wizytą w województwie śląskim


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2021-12-16 13:26

Z ambasadorem Brazylii spotkali się marszałek Jakub Chełstowski i wicemarszałek Wojciech Kałuża. W spotkaniu wzięli udział również prof. dr hab. Ryszard Koziołek Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, dr Janusz Michałek Prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Katarzyna Papież-Pawełczak Prezes SPIN-US oraz Robert Bieleń Wiceprezes Invento Capital. Tematem spotkania była dotychczasowa współpraca pomiędzy Województwem Śląskim a Brazylią oraz dyskusja na temat dalszych możliwych obszarów współpracy.

W ramach wizyty w województwie śląskim ambasador Hadil Fontes da Rocha Vianna odwiedził Centrum Informacji Naukowej i Bibliotekę Akademicką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Podczas spotkania zaprezentowano wspólny projekt Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, spółki celowej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – SPIN US oraz Spółki Invento Capital – Program akceleracyjny pod nazwą BraSilesia. Podmioty te we współpracy z Ambasadą Brazylii w Polsce, Universidade Federal de Viçosa - UFV, Technology Park of Vicosa oraz INDI – Minas Gerais stworzyli program, który przyczynić ma się do poprawy innowacyjności polskiej gospodarki poprzez zindywidualizowane wsparcie dla przedsiębiorstw, startupów i innowatorów z Polski i Brazylii w rozwoju, testowaniu i komercjalizacji nowych rozwiązań.

BraSilesia to pierwsza tego typu w Polsce inicjatywa i program akceleracyjny dla rozwijających się przedsiębiorstw, startupów i innowatorów z Polski i Brazylii, która ma umożliwić jej uczestnikom m.in: rozszerzenie działalności na nowy rynek (odpowiednio europejski/brazylijski), pozyskanie partnerów technologicznych, biznesowych, klientów lub dostawców, a także tworzenie wspólnych projektów badawczo-rozwojowych oraz pozyskanie zagranicznych inwestorów.

Program BraSilesia rozwija się bardzo dynamicznie i spotkał się z dużym zainteresowaniem polskich i brazylijskich przedsiębiorców, którzy już po pierwszych webinariach nawiązali wstępne kontakty biznesowe i rozpoczęli rozmowy nad możliwościami opracowywania wspólnych innowacyjnych produktów i technologii oraz  wzajemnym wspieraniu się w wejściu na zagraniczne rynki.

Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś