Przejdź do treści głównej

Gliwice. Pierwsza polska edycja międzynarodowej konferencji HealthTech World Cancer Day 2019


1 lutego 2019 r. w gliwickim Centrum Onkologii odbyła się pierwsza polska edycja międzynarodowej konferencji HealthTech World Cancer Day 2019. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju była współorganizatorem wydarzenia.

1 lutego 2019 r. w gliwickim Centrum Onkologii odbyła się pierwsza polska edycja międzynarodowej konferencji HealthTech World Cancer Day 2019. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju była współorganizatorem wydarzenia.

Technologia w medycynie to temat, który nie jest obcy w województwie śląskim. – Zgodnie z zapisami „Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Śląskiego na lata 2013-2020” to właśnie medycyna jest jedną z inteligentnych specjalizacji wybranych jako strategiczna dla rozwoju naszego regionu. Jest ona nierozerwalnie związana z kreowaniem i adaptacją zaawansowanych technologicznie rozwiązań inżynierii medycznej, biotechnologii, informatyki i elektroniki. To właśnie wyróżnia Śląsk na tle innych regionów – stawiamy na rozwój innowacyjnych technologii, które mają wpływ na życie każdego mieszkańca – powiedziała Izabela Czeremcha z Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju, spółki współodpowiedzialnej za organizację HealthTech World Cancer Day 2019 – konferencję odbywającą się w przeddzień XIX Światowego Dnia Walki z Rakiem w ośmiu miastach zlokalizowanych w ośmiu europejskich krajach. Zadanie zwrócenia uwagi na rolę techniki w wykrywaniu i leczeniu chorób nowotworowych wziął na siebie międzynarodowy projekt Nobel.

Celem tych odbywających się jednocześnie międzynarodowych konferencji prasowych jest podniesienie świadomości społecznej na temat wpływu innowacyjnych technologii medycznych na walkę z rakiem: od wcześniejszej i dokładniejszej diagnozy, po bardziej efektywne i bezpieczniejsze dostarczanie leków lub radioterapię, usprawnioną operację, indywidualne leczenie, zdalny monitoring itp.

Polska edycja HealthTech World Cancer Day 2019 odbyła się 1 lutego br. w Gliwicach, w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie. Zaproszeni goście i dziennikarze na własne oczy mogli przekonać się, że gliwicki szpital dysponuje najnowocześniejszą aparaturą medyczną przeznaczoną do walki z nowotworami złośliwymi. Walki, która – jak podkreślają pracownicy Instytutu – coraz częściej kończy się zwycięstwem.

Strona internetowa konferencji

Źródło: GAPR Sp. z o.o.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś