Przejdź do treści głównej

III Śląski Festiwal Nauki w Katowicach


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2018-10-12 13:50

Do 31 października 2018 r. można zgłaszać swój udział w III Śląskim Festiwalu Nauki w Katowicach, który odbędzie się w styczniu 2019 r. Organizatorzy zachęcają w szczególności do zgłaszania wykładów i pokazów interaktywnych.

Festiwal to okazja do popularyzacji wiedzy w różnych formach: wykładów, stanowisk pokazowych, wystaw, warsztatów, eksperymentów. Nabór zgłoszeń odbywa się elektronicznie na stronie festiwalu. Na podstawie przygotowanego przez zgłaszającego opisu, aktywność zostanie dopasowana do jednego z obszarów tematycznych festiwalu, a także zostanie rekomendowana dla wybranej grupy wiekowej. Termin zgłaszania propozycji upływa 31 października 2018 r..
 
Wzorem poprzednich edycji program III Śląskiego Festiwalu Nauki zostanie podzielony na sześć obszarów wiedzy: nauki społeczno-humanistyczne, sztuka, nauki techniczne, nauki ścisłe, nauki o medycynie i zdrowiu, nauki przyrodnicze. Dodatkowo udostępnione zostaną strefy: kosmiczna, strefa sportu, strefa e-sportu, strefa dzieci, a także przestrzenie wystawowe i wykładowe. W 3. edycji po raz pierwszy pojawi się temat przewodni Festiwalu: ENERGIA. Zachęcamy do zgłaszania aktywności programowych nawiązujących (w dowolny sposób) do hasła przewodniego. Skojarzenia z hasłem przewodnim mogą być nieoczywiste i twórcze, odniesienie swojej aktywności czy jej tematu do hasła nie jest obowiązkowe.
W ubiegłym roku festiwal odwiedziło ponad 30 tys. osób.Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś