Przejdź do treści głównej

Impact fintech'19 / Poznaj przyszłość finansów bez reszty


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2019-11-14 14:40

Jak nadać fintechowej rewolucji właściwą dynamikę? Na to pytanie odpowiedzą liderzy świata fintech, spotykający się 4 i 5 grudnia 2019 r. w Katowicach podczas Impact fintech'19.

Impact fintech'19 to miejsce, w którym trzeba być, jeśli chcesz wiedzieć, w jaki sposób sektor FinTech ma wpływ nie tylko na usługi finansowe, ale także na całą gospodarkę. Nie pozwól, aby przyszłość finansów Cię ominęła!

Digital trust jako główny temat Impact fintech’19. Informacje na temat wycieku danych pojawiają się w wiadomościach niemal każdego dnia. Trudno więc o budowanie zaufania cyfrowego wśród konsumentów. Jednocześnie jeszcze nigdy wcześniej zaufanie cyfrowe nie było tak istotne. To wszystko za sprawą czasów w których się znaleźliśmy! To właśnie teraz jest najlepszy czas dla open bankingu, virtual identification, zakupów online i … cyberprzestępstw. Jak więc zbudować gospodarkę cyfrową opartą na zaufaniu?
Odpowiedź na to pytanie otrzymasz w Katowicach od Dele Atandy – wizjonera, który jest prezesem pierwszego na świecie samo-suwerennego AI i Universal Smart Data Marketplace – MetaMe i założyciela The Internet Fundation. Ta ostatnia z nich to organizacja pozarządowa zajmująca się promowaniem etycznego wykorzystania danych w handlu i ustanawiania praw cyfrowych jako rozszerzenia praw człowieka.

Sustainable Fintech – nowa ścieżka tematyczna!
We wrześniu 2019 r. podczas Climate Week w Nowym Jorku 130 banków z 49 krajów wprowadziło zasady odpowiedzialnej bankowości. Był to jeden z wielu aktualnych sygnałów, że branża finansowa przyłącza się do walki ze zmianami klimatu. Oprócz dostarczania innowacyjnych i dostępnych produktów finansowych, które mogą pomóc w jak najłatwiejszym przejściu na bardziej zrównoważone technologie – szczególnie wśród klientów korporacyjnych i instytucjonalnych – istnieje jeszcze inna strona finansowania przyjaznego dla środowiska. Wykorzystując najnowszą technologię do opracowania zielonych usług bankowych, przemysł pokazał swoją siłę w zakresie zmian klimatu. Odpowiedzialna bankowość jest tematem w zupełnie nowej ścieżki tematycznej „Sustainable Fintech” na Impact fintech’19.

Najnowsze publikacje dotyczące przyszłości finansów zostaną zaprezentowane na Impact fintech’19!
4–5 grudnia br. w Katowicach swoją premierę będą mieć:

  • Raport “Chmura nad Polską – potencjał, ryzyko, korzyści” według 300 Research we współpracy z OCHK, PKO Bankiem Polskim, Google i PFR – kompleksowy przewodnik po rozwiązaniach chmurowych.
  • Raport “Bankowość Mobilna i Płatności Mobilne w Polsce 2019” stworzony przez Cashless.pl – kompendium wiedzy na temat usług mobilnych świadczonych przez banki działające w Polsce.
  • Raport “Startup Poland: Polish Tech Scene 2019” – piąta i najnowsza edycja tego przełomowego raportu stworzonego przez Startup Poland.

Wydarzenie to dziesiątki wystąpień, warsztatów w ramach 7 ścieżek tematycznych i ponad 2000 uczestników, 200 speakerów oraz przeszło 100 przedstawicieli mediów! W tegorocznej edycji Impact fintech wezmą udział członkowie instytucji, które ustanawiają globalny standard regulacyjny w zakresie finansów – Financial Conduct Authority z Wielkiej Brytanii, Monetary Authority of Singapore, Bank of Lithuania, Estonian Financial Supervision and Crisis Resolution Authority, Komisja Nadzoru Finansowego, Czech National Bank oraz wiele więcej. Ich przedstawicieli zobaczysz na scenie, podczas RoundTable, na warsztatach oraz podczas konsultacji ze start-upami.

Więcej informacji

Źródło: Impact fintech
Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś