Przejdź do treści głównej

Innowacyjność motorem napędowym gospodarki


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2020-09-04 13:54

Nagrody wręczono podczas gali konkursu „Start-up Challenge” w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. W konkursie zmierzyli się autorzy najciekawszych polskich startupów. W uroczystej gali wziął udział wicemarszałek Wojciech Kałuża.

„Innowacyjne firmy są przyszłością naszej gospodarki. Chcemy wspierać przedsiębiorców w tworzeniu nowoczesnych rozwiązań i produktów, tworzyć im odpowiednie warunki dla dalszego rozwoju. Województwo Śląskie od lat kojarzone jest z przemysłem i chociaż stopniowo odchodzimy od przemysłu ciężkiego, to chcemy zastąpić go przemysłem kreatywnym i nowoczesnym technologicznie” – tłumaczył wicemarszałek Wojciech Kałuża.

Zwycięzców wyłoniono w sześciu kategoriach. Laureaci otrzymali tytuł „Start-up Challenge Winner”. Poznaliśmy również trzy zwycięskie startupy, którym przyznano granty finansowe ufundowane przez marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego wraz ze wsparciem Śląskiego Funduszu Rozwoju.

Pierwszy grant w wysokości 20 tys. zł trafił do firmy Biotts.

Dwa wyróżnienia pieniężne w wysokości 15 tys. zł otrzymały firmy Gamehag i Holo4labs.

Wyróżnione startupy wpisują się ze swoimi rozwiązaniami w regionalne inteligentne specjalizacje regionu.

Konkurs na najlepsze startupy jest okazją do zaprezentowania najciekawszych, innowacyjnych rozwiązań i stwarza obiecującym młodym przedsiębiorcom możliwość nawiązania współpracy z inwestorami, wszechstronnego rozwoju i promocji swoich rozwiązań.

W tegorocznej edycji konkursu Start-up Challenge złożono blisko 250 aplikacji. Wśród najlepszych pomysłów znalazły się m.in. aplikacja do zarządzania terminami przydatności do spożycia produktów, edukacyjny ekosystem druku 3D, rozwiązanie do tworzenia cząsteczek, które wiążą się selektywnie w jądrach komórek rakowych i mogą służyć jako transportery leków, system umożliwiający leczenie astmy i POChP, oparty na grach sterowanych oddechem czy abonament na opiekę medyczną zwierząt.

W finale konkursu znalazło się najlepszych 18 startupów.

Galeria zdjęć oraz relacje z finału konkursu.

fot. Tomasz Żak/UMWSL

Źródło: UMWSL

Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis




Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś