Przejdź do treści głównej

Jesienne plany PMI Poland Chapter Oddział Śląsk


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2018-09-21 15:04

PMI PC Oddział Śląsk jest jednym z 11 oddziałów ogólnopolskiej organizacji Project Management Institute Poland Chapter (PMI PC). PMI PC Oddział Śląsk działa nieprzerwanie od 2013 roku. Zrzesza praktyków i pasjonatów zarządzania projektami.

Po przerwie wakacyjnej PMI Poland Chapter Oddział Śląsk zaprasza na kolejne wydarzenia organizowane w Katowicach.

27 września br. po raz pierwszy na Śląsku odbędzie się seminarium z cyklu Women in Project Management. Women in PM to wykłady połączone z sesjami networkingowymi dla kobiet, które chcą zdobywać wiedzę, podnosić swoje kompetencje i budować silną sieć kontaktów. Spotkania te to przede wszystkim zdobywanie wiedzy merytorycznej i praktycznej w atmosferze wsparcia i współpracy. To także rozwój kreatywności i inspiracje dla dalszych działań. Spotkania odbywały się do tej pory we Wrocławiu, Krakowie i w  Bydgoszczy. Kierowane są one przede wszystkim do kobiet chcących rozwijać umiejętności miękkie niezbędne do tego, aby z sukcesem zarządzać projektami. Jednak dzięki temu, że skupiają się właśnie na rozwoju umiejętności miękkich skorzystać z nich mogą kobiety, które chcą zdobyć wiedzę, podzielić się swoim doświadczeniem i budować silną sieć networkingową niezależnie od zajmowanych stanowisk.

Wrześniowe seminarium poprowadzi Anna Jędrusik, a mówić będzie o tym jaki wpływ na karierę kobiety ma perfekcjonizm. Partnerem merytorycznym cyklu spotkań Women in Project Management jest Marzena Jankowska, która współpracuje z Oddziałem Śląskim PMI od kilku lat.

 W październiku br. planowane jest ostatnie w tym roku seminarium. Wykład na temat rozwiązywania problemów w projektach wygłosi Tomasz Król - ekspert w dziedzinie wdrażania lean management, konsultant, trener, autor programów szkoleniowych w obszarze zarządzania produkcją, a także autor książek Lean management po polsku i Zegar Rozwiązywania Problemów. Dokładna data i szczegóły wydarzenia pojawiają się niebawem na profilach społecznościowych PMI PC Oddział Śląsk.

 W listopadzie br.  natomiast PMI PC Śląsk zaprasza na coroczną konferencję PM Mania. W tym roku konferencja odbędzie się w hotelu Courtyard by Marriott, w Katowicach. W programie wykłady, warsztaty i wywiad, a poruszane zagadnienia to zarówno tematy związane ściśle z zarządzaniem projektami, jak również tematy, które zainteresują nie tylko kierowników projektów, ale wszystkich tych, którzy chcą rozwijać umiejętności potrzebne w biznesie niezależnie od zajmowanych stanowisk.

Blok wykładów otworzy Grzegorz Turniak, który mówić będzie o networkingu, a dokładnie o tym, jak najlepsi liderzy budują i używają sieci kontaktów. Drugim zagadnieniem będzie budowanie zespołów projektowych opartych na zaufaniu. Wykład na ten temat wygłosi Jakub Lesiński. Po tym wykładzie organizatorzy zapraszają na wywiad na temat dobrych manier w biznesie z dr Tomaszem Sobierajskim. Następnie Łukasz Olczyk opowie o tym, jak uodpornić przedsiębiorstwa na zmiany, których nie zakładaliśmy, a które potencjalnie mogą naruszyć fundament prowadzonego biznesu. Blok wykładowy zamknie Marta Kaim. W swojej prelekcji przybliży strategie skutecznego działania.  

W ramach konferencji można zapisać się na jeden z trzech warsztatów: Earned Value Method w prosty sposób, który poprowadzi Joanna Pauly, Kariera project managera, w ramach tego warsztatu uczestnicy wraz z Anną Jaszczołt będą pracować nad ścieżką kariery, skupiając się na technikach, które pozwalają dostać konkretną pracę. Natomiast  Marta Górazda będzie uczyć jak budować markę osobistą.

Konferencję poprowadzi dr Piotr Pinoczek - partner merytoryczny PMI PC Śląsk, którego uczestnicy znają z innych wydarzeń organizowanych przez Oddział Śląski PMI.

Poza wykładami i warsztatami, PM Mania to również doskonała okazja do spotkań i wymiany doświadczeń.

Więcej szczegółów na temat prelegentów i tematów można znaleźć na stronie konferencji.

Źródło: PMI PC Śląsk
Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś