Przejdź do treści głównej

Kolejne e-sportowe mistrzostwa w Katowicach. Pula nagród to pół miliona dolarów


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2019-09-19 15:10

Intel oraz ESL po raz kolejny zorganizują Intel Extreme Masters (IEM) w Katowicach, które odbędzie się w weekend - 28 lutego do 1 marca 2020 roku. Oprócz udziału w Intel Grand Slam, tegoroczny IEM Katowice, na kultowej arenie Spodka, zaprezentuje pierwsze Mistrzostwa CS:GO organizowane przez ESL, w ramach ESL Pro Tour. Podczas IEM Katowice 2020 odwiedzający będą mogli śledzić zmagania w Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO), odwiedzić IEM Expo oraz wziąć udział w wielu atrakcjach.

Przez cały tydzień rozgrywek 16 najlepszych drużyn CS:GO z całego świata, będzie walczyć o pulę nagród o wartości 500 000 dolarów, tytuł pierwszego w historii Master Champion oraz punkty w rankingu Intel Grand Slam.

IEM Katowice 2020 będą pierwszymi rozgrywkami Master Championship, jakie odbędą się w ramach ESL Pro Tour. Rywalizacja na najwyższym poziomie, z najlepszymi graczami na świecie, w ramach cyklu, który liczy ponad dwadzieścia turniejów rozgrywanych na całym świecie. IEM Expo, wiodące targi esportu i gier, odbędą się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (ICC). W ciągu trzech dni (od 28 lutego do 1 marca 2020 r.) odwiedzający będą mieli okazję sprawdzić rozwiązania najlepszych marek z branży, wziąć udział w pokazach najnowszych rozwiązań sprzętowych, a także spotkać popularnych influencerów.

"W Katowicach nie tylko pamiętamy, ale również tworzymy historię esportu. Intel® Extreme Masters będzie bardzo wyjątkowy pod tym względem. Kiedy w 2013 roku wydarzenie miało miejsce po raz pierwszy, rozpoczęła się era mega turniejów esportowych. Teraz, wraz z pierwszym w historii Masters Championship ESL Pro Tour zapoczątkujemy kolejny etap" - powiedział Michał Blicharz, wiceprezes Pro Gaming w ESL.

IEM Katowice 2020 to jeszcze bardziej ekscytujące momenty esportu dzięki organizacji innych mistrzostw - w tym finału 2. etapu Quake Pro League. W ciągu dwóch dni, dwudziestu czterech najlepszych graczy Quake z całego świata będzie walczyć o tytuł Mistrza Świata w Quake na IEM Expo Katowice 2020.

W 2019 roku, w ciągu dwóch weekendów, ESL i Intel® zgromadzili w katowickim Spodku 174,000 fanów, dzięki czemu był to najchętniej oglądalny turniej CS:GO w historii ESL (157 milionów godzin treści, oglądanych przez 230 milionów fanów na wielu platformach). Rozgrywki w ramach Intel Extreme Masters 2020, zagoszczą w Katowicach ósmy rok z rzędu i będzie to 78. przystanek IEM.

Bilety na wydarzenie dostępne będą pod koniec października br.
Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś