Przejdź do treści głównej

Konferencja NAUKA i SAMORZĄD


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2022-07-08 11:31

15 lipca 2022 r. zapraszamy na konferencję: NAUKA I SAMORZĄD organizowaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w ramach EuroScience Open Forum 2022 Regional Site (ESOF2022).

Konferencja odbędzie się  w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w godzinach od 11.15 do 15.15.

Program konferencji w załączeniu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

Rejestracja trwa!

Formularz rejestracyjny: https://bit.ly/3R9lsRU    

 

Więcej o konferencji NAUKA I SAMORZĄD:

Istotnym elementem potencjału rozwojowego regionu jest jego zaangażowanie w działalność badawczo-rozwojową. Prężnie funkcjonujący sektor B+R daje podstawy do opracowywania i wdrażania innowacji. Dlatego jednym z wyzwań stojącym przed Województwem jest wykorzystanie potencjału naukowego, akademickiego i badawczo-rozwojowego regionu dla przekształcania gospodarki województwa w kierunku gospodarki opartej na wiedzy oraz uwzględnienie doświadczeń restrukturyzacyjnych województwa w realizacji działań na rzecz sprawiedliwej i zielonej transformacji.

Wiele przykładów współpracy nauki i samorządu pokazuje, że projekty były warte nakładów pracy i  zaangażowania. Dzięki wymianie wiedzy, doświadczeń, chęci szukania wspólnego języka oraz przede wszystkim dzięki potrzebie zmiany na lepsze, wielu naukowców, ekspertów wraz z włodarzami miast i władzami regionalnymi realizuje projekty będące odpowiedzią na zmieniające się warunki gospodarcze oraz klimatyczne.

Konferencja NAUKA I SAMORZĄD będzie szansą zapoznania się z najlepszymi praktykami, a także z możliwościami wparcia nauki i badań w perspektywie 2021-2027.

Konferencja jest realizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w ramach projektu „Sieć Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych w Procesie Przedsiębiorczego Odkrywania w województwie śląskim”-II edycja (SO RIS w PPO – II) współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Więcej o ESOF 2022:

W ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki 2022, którym jest holenderska Lejda, od 13 do 16 lipca 2022 roku w Lejdzie odbywać się będzie konferencja naukowa Euro Science Open Forum (ESOF) 2022. Jednocześnie w Katowicach – mieście przygotowującym się do przyjęcia tytułu Europejskiego Miasta Nauki 2024 – 15 lipca 2022 roku zaplanowano wydarzenia towarzyszące ESOF 2022.

Wśród zagadnień, jakie zostaną podjęte będą m.in. zrównoważone środowisko, tożsamość kulturowa i transformacje społeczne, zdrowe społeczeństwo oraz wolność i odpowiedzialność nauki.

Wydarzenie jest jednym z pierwszych organizowanych w związku z przyznaniem Katowicom tytułu Europejskiego Miasta Nauki 2024.

 

Agenda ESOF: https://bit.ly/3yN0qkX
Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś