Przejdź do treści głównej

KONGRES AKADEMIA ŚLĄSKA 2020+. Nauka wobec wyzwań regionu


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2019-05-14 00:00

Zarząd Województwa Śląskiego zaprasza na Kongres „Akademia Śląska 2020+ Nauka wobec wyzwań regionu”, który odbędzie się w dniu 24 maja 2019 r. w Sali Sejmu Śląskiego.

Celem wydarzenia jest wskazanie kluczowych wyzwań w perspektywie 2020+ biorąc pod uwagę rolę i działalność jednostek naukowych w budowaniu innowacyjnej i konkurencyjnej gospodarki i dobrostanu mieszkańców regionu. W panelach będą uczestniczyć przedstawiciele środowisk naukowych, a także biznesu.

Kongres został podzielony na dwa panele tematyczne: Medycyna oraz Zielona Gospodarka, związane z inteligentnymi specjalizacjami regionu. Obok panelu dyskusyjnego będą zaprezentowane dobre praktyki.

Aktualnie obowiązująca „Regionalna Strategia Innowacji Województwa Śląskiego na lata 2013-2020” jest realizowana poprzez pakiet siedmiu metaprzedsięwzięć. „Akademia Śląska” jest jednym z nich. Istotnym jej zagadnieniem jest współużytkowanie istniejącej infrastruktury badawczej, a także wykreowanie kluczowej, regionalnej infrastruktury badań naukowych – flagowych projektów inwestycyjnych w ramach Kontraktu Terytorialnego.

Obecnie w ramach środków przeznaczonych w „Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Śląskiego na lata 2014-2020” na finansowanie kluczowej infrastruktury badawczej pozostaje do rozdysponowania alokacja około 47 milionów złotych, którą planuje się wykorzystać w konkursie w ramach Działania 1.1. W ramach planowanego konkursu trwają prace nad aktualizacją listy przedsięwzięć ujętych w załączniku 5b Kontraktu Terytorialnego, poprzez nabór nowych fiszek projektowych. W wyniku naboru zgłoszone zostały propozycje 22 przedsięwzięć organizacji badawczych z regionu.  

Wyniki Kongresu zostaną wykorzystane również w pracach nad aktualizacją „Strategii Rozwoju Województwa Śląskiego „Śląskie 2020+”.  

Szczegółowy Program Kongresu znajduje się w załączeniu.

Link do Panelu Rejestracyjnego.

Kongres odbywa się w ramach projektu: „Sieć Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych w Procesie Przedsiębiorczego Odkrywania” realizowanego w ramach Działania 1.3 RPO WSL.

Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś