Przejdź do treści głównej

KONGRES NOWE SPECJALIZACJE, NOWE MOŻLIWOŚCI. Zielona Gospodarka. Przemysły Kreatywne


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2018-11-19 15:42

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Stowarzyszenie Biznes – Nauka – Samorząd „Pro Silesia”, Dom Polski Południowej, we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Katowicach oraz Zamkiem Cieszyn, zapraszają na Kongres "Nowe specjalizacje, nowe możliwości. Zielona Gospodarka. Przemysły Kreatywne", który odbędzie się 26-27 listopada 2018 r. w budynku Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach przy ulicy Raciborskiej 50.

Dzień pierwszy Kongresu (26 listopada br.) dedykowany jest Zielonej Gospodarce - regionalnej inteligentnej specjalizacji. Stanowi ona priorytetowy obszar dla województwa śląskiego, obejmujący działania wspierające wzrost i rozwój gospodarczy, z zapewnieniem stałej dostępności kapitału naturalnego i usług ekosystemowych, politykę środowiskową, gospodarczą, społeczną oraz innowacje zapewniające społeczeństwu efektywne wykorzystanie zasobów w procesach produkcji i konsumpcji.

Dzień drugi  (27 listopada br.) dedykowany jest Przemysłom Kreatywnym. Kultura stosunkowo niedawno została powiązana z rozwojem gospodarczym i polityką ekonomiczną. Staje się odpowiedzialna nie tylko za kreowanie tożsamości regionalnej, ale również określa atrakcyjność regionu dla mieszkańców, inwestorów i turystów.  W dużym stopniu wpływa na innowacyjność przedsiębiorstw w regionie przyciągając i zatrzymując wysokiej klasy specjalistów. Umożliwia tworzenie nowych miejsc pracy oraz powoduje wzrost jego konkurencyjności.

W załączeniu znajduje się szczegółowy program Kongresu.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Osoby zainteresowane udziałem w Kongresie prosimy o wypełnienie FORMULARZA REJESTRACYJNEGO.

Kongres jest współfinasowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  w ramach projektu Sieci Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych w Procesie Przedsiębiorczego Odkrywania realizowanego w ramach Działania 1.3 Profesjonalizacja IOB Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.
Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś