Przejdź do treści głównej

Lokalne sieci współpracy i łańcuchy wartości w województwie śląskim - optyka IOB i JST


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2020-07-17 11:51

Śląska Rada Innowacji, realizując cele związane z wspieraniem władz samorządowych przy wprowadzaniu rozwiązań potrzebnych śląskim przedsiębiorstwom, poszukuje opinii w temacie tworzenia warunków do rozwoju/wzmacniania lokalnych sieci i łańcuchów wartości (dostaw) przez przedsiębiorstwa.

Lokalne sieci i łańcuchy wartości (dostaw) należy rozumieć, jako powiązania kooperacyjne prowadzące do wzajemnej wymiany informacji, wiedzy, udostępniania zasobów lub aktywności gospodarczej prowadzącej do wprowadzania na rynek produktów/usług powstałych m.in poprzez powiązanie procesów/zasobów lokalnie współpracujących firm. Uwzględniając fakt, iż pandemia COVID-19 przerwała wiele łańcuchów wartości, zwłaszcza tych opartych o dostawy zasobów z Chin i innych krajów, przygotowywana opinia ma zwrócić uwagę na możliwości tworzenia potencjału rozwojowego od miejsc, w których firmy organizują zasoby i prowadzą aktywność. Jako region aktywny gospodarczo jesteśmy w sytuacji wymagającej od nas poszukiwania nowych sposobów na kreowania wartości dla przedsiębiorstw.

Stawiając kilka kluczowych pytań chcemy zrozumieć, czy w podejmowanym aspekcie tkwi potencjał dla gospodarek lokalnych w naszym województwie i czy instytucje działające w otoczeniu firm mogą się w takie działania zaangażować. Osobą prowadzącą opinię jest dr inż. Michał Klepka, Członek Śląskiej Rady Innowacji, pracownik Szkoły Głównej Handlowej i przedsiębiorca (dane kontaktowe: tel. 501 711 663, email: michal.klepka@polandinbox.pl) Odpowiedzi na pytania można udzielać do 21 lipca 2020 roku.

Lokalne sieci współpracy i łańcuchy wartości w województwie śląskim - optyka IOB i JST

Lokalne sieci współpracy i łańcuchy wartości w województwie śląskim - perspektywa firm
Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś