Przejdź do treści głównej

Mistrzostwa Świata Intel® Extreme Masters (IEM) Katowice 2019


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2019-02-08 09:28

Intel wraz z ESL, największą na świecie organizacją esportową, po raz kolejny zorganizują Mistrzostwa Świata Intel® Extreme Masters (IEM) w Katowicach. 13-letnia tradycja IEM sprawia, że jest to najdłużej funkcjonujący, globalny turniej dla profesjonalnych graczy, a dzięki rozgrywkom Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO), które otrzymały od Valve Corporation status Major Championship, IEM Katowice 2019 stanie się najbardziej lukratywnym wydarzeniem IEM w jego historii.

Intel Extreme Masters Katowice 2019 rozpocznie się 13 lutego br. i potrwa do 3 marca br. W sumie udział w zawodach wezmą 24 drużyny, a wśród nich także broniące mistrzowskiego tytułu Astralis. Łączna pula nagród wyniesie okrągły milion dolarów, z czego dla triumfatorów wielkiego finału przewidziano 500 tysięcy dolarów.

Zawody w Katowicach zawsze były najchętniej oglądanymi i największymi w cyklu Intel Extreme Masters. Teraz, posiadając status Majora, poprzeczka zostanie zawieszona jeszcze wyżej.

Zarówno faza Champions, jak i Legends będą dostępne dla widzów. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbędą się mecze etapu Legends, a z niego osiem najlepszych drużyn dostanie się do Champions. Ostatnia faza rozegrana zostanie w jednej z najbardziej rozpoznawalnych aren - Spodku. Trudno wyjaśnić moc Spodka komuś, kto nigdy nie był tu na Intel® Extreme Masters. Arena, która może pomieścić 11 500 osób jest miejscem, w którym na stałe zagościło najstarsze esportowe wydarzenie stadionowe. Spodek niejednokrotnie widział największe gwiazdy esportu wznoszące puchar IEM w geście triumfu.

IEM opanowuje całe miasto. Dziesiątki tysięcy fanów co roku przybywają do Spodka, by dopingować czołowych zawodników z całego świata. To oni, do spółki z niesamowitymi zagrywkami, które mają miejsce w meczach, tworzą tę magiczną atmosferę. To oni sprawiają, że gracze marzą o występie w Katowicach i czują się uhonorowani, grając przed tutejszą publiką.

Więcej informacji

Źródło: IEM Katowice, Spodek
Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś