Przejdź do treści głównej

Naprzeciw IV rewolucji przemysłowej. Nowy Przemysł Expo


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2018-08-31 13:48

Nowy Przemysł Expo to cykl dyskusji, spotkań́, prezentacji i pokazów z udziałem decydentów gospodarczych, menedżerów największych firm przemysłowych, ludzi nauki współpracujących z przemysłem i twórców start-upów. Między 26 a 28 września br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się kilkadziesiąt debat tematycznych z udziałem kilkuset prelegentów, warsztaty, konsultacje, pokazy technologii i targi oraz wydarzenia towarzyszące dedykowane sektorowi energii, górnictwu węgla kamiennego i nowym technologiom. Organizatorem wydarzenia jest Grupa PTWP.

Zmiany, jakie obserwujemy w gospodarce – określane niekiedy mianem IV rewolucji przemysłowej – wyznaczają naszą przyszłość. Zarządzanie wiedzą staje się istotą gospodarki, źródłem przewag rynkowych – ten, kto wyprzedza swój czas, wyprzedza konkurencję. Na tym tle chcemy prezentować dokonania i aspiracje polskiego biznesu, który staje się coraz bardziej innowacyjny i kreatywny, a co za tym idzie, konkurencyjny na arenie międzynarodowej. Potrzebujemy wiedzy, którą można natychmiast zastosować. Szukamy sprawdzonych, skutecznych rozwiązań, dobrych praktyk, niezawodnych technik i... genialnie prostych pomysłów.

Agenda Nowego Przemysłu Expo obejmuje trzy bloki tematyczne: Automatyka i Robotyka, Przemysł 4.0. oraz Edukacja i Rynek Pracy. Zaplanowano także Dzień Wykonawcy, podczas którego najwięksi inwestorzy zaprezentują swoje plany i projekty, na praktycznych przykładach omówią skuteczność i efektywność współpracy dużego inwestora z dostawcami i wykonawcami.


W ramach konferencji odbędzie się XV edycja Kongresu Nowego Przemysłu, dedykowanego sektorowi energetycznemu w Polsce. Realizowane z powodzeniem od 14. lat dwudniowe forum gromadzi co roku około 800 uczestników, w tym najważniejsze postacie sektora energii i paliw w kraju. Przewodnim hasłem Kongresu jest: „Wszystko, co najważniejsze dla polskiej energetyki”. W tegorocznej agendzie nie zabraknie tematów dotyczących polityki energetycznej państwa, kształtowania miksu energii w Polsce, nowych inwestycji i zmian na rynku energii, czy nowych technologii i innowacji w energetyce.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe gościć będzie w tym czasie również Europejskie Forum Technologiczne – wydarzenie poświęcone zagadnieniu unowocześniania przemysłu i rozwoju technologii, organizowane przez Polską Izbę Gospodarczą Zaawansowanych Technologii i Politechnikę Wrocławską. W pierwszej edycji Kongresu organizowanej w Polsce (Wrocław, czerwiec 2014 r.) uczestniczyło 40 ekspertów Komisji Europejskiej, 500 naukowców i przedsiębiorców z całej Europy. Dyskutowano o współpracy nauki z przemysłem, nowych technologiach i innowacjach. Część debaty poświęcono instrumentom polityki reindustrializacji Europy i rozwojowi technologii, ze szczególnym uwzględnieniem programów europejskich na lata 2014-2020. Kongres w roku 2018 postawi mocniejszy akcent na współpracę technologiczną w Europie centralnej i wschodniej.

Trzecią imprezą towarzyszącą będzie Konferencja Górnictwo – organizowane cyklicznie w Katowicach opiniotwórcze spotkanie polskiego sektora węgla kamiennego, z udziałem menadżerów, polityków i ekspertów. Konferencja od lat towarzyszy ważnym dla górnictwa wydarzeniom – tu padają aktualne pytania o jego przyszłość. Tematami debaty organizowanej tradycyjnie w Katowicach są najważniejsze kwestie dotyczące procesu restrukturyzacji branży, perspektyw i warunków jej rozwoju.

Strona internetowa wydarzenia

Źródło: PTWP
Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś