Przejdź do treści głównej

Noc Naukowców Politechniki Śląskiej


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2018-10-12 14:27
Już jutro rozpocznie się Noc Naukowców Politechniki Śląskiej! Ponad 120 widowiskowych pokazów laboratoryjnych, eksperymentów naukowych, pokazów fizycznych, chemicznych, elektronicznych – to tylko część atrakcji, które będą czekać na żądnych wiedzy uczestników już w sobotę, 13 października, w trzech śląskich miastach: Gliwicach, Katowicach i Zabrzu. Na wydarzenie zapraszają Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej oraz miasto Gliwice. W taką noc nie warto spać!
 
Oficjalne rozpoczęcie 13. edycji Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej odbędzie się w sobotę, 13 października, o godz. 16.00 w holu Centrum Nowych Technologii Politechniki Śląskiej przy ul. Konarskiego 22B w Gliwicach. Wydarzenie zostanie oficjalnie otwarte przez rektora Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusza Mężyka oraz tegoroczną koordynatorkę Magdalenę Zorychtę.
 
W czasie Nocy Naukowców uczestnicy poznają m.in. świat dronów z kołem naukowym High Flyers, rozegrają osobowościowego pokera, przekonają się, że dzięki nowoczesnym technologiom nigdy nie wyrasta się z zabawek, a także zobaczą na własne oczy magię lewitacji w pokazie na żywo, rozwiążą CSI kryminalne zagadki Gliwic i dowiedzą się, dlaczego meduza świeci.
 
Biorąc udział w warsztatach, uczestnicy będą mogli się również przekonać, jak roboty widzą nasz świat, poznać fascynującą historię nawigacji od gwiazd po GPS, poznać zastosowanie promieniowania podczerwonego w nauce i technice czy zostać poszukiwaczem złota rodem z Dzikiego Zachodu. Nie zabraknie też pokazów – będą eksperymenty chemiczne, architektura w miniaturze, pokaz pracy drukarki 3D czy prezentacja bolidu i motocykla elektrycznego „Elektra”. Będzie też coś dla miłośników obcych kultur i… wielbicieli Misia o Bardzo Małym Rozumku.
 
Noc Naukowców odbędzie się w trzech kampusach Politechniki Śląskiej: w Gliwicach, Katowicach i Zabrzu w godzinach od 15.00 do 22.00.
 
Szczegółowe informacje oraz program wydarzenia można znaleźć tutaj
 
Partnerem wydarzenia są miasto Gliwice oraz Jastrzębska Spółka Węglowa. Patronat honorowy nad Nocą Naukowców objęli: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Kuratorium Oświaty w Katowicach.
 
Noc Naukowców Politechniki Śląskiej jest współfinansowana w ramach umowy 564/P-DUN/2018 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.
Źródło: Politechnika ŚląskaPoleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś