Przejdź do treści głównej

Politechnika Śląska w czołówce najlepszych uczelni technicznych w Polsce!


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2018-05-09 09:36

Dwa kierunki studiów prowadzone na Politechnice Śląskiej – inżynieria środowiska na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki oraz logistyka na Wydziale Organizacji i Zarządzania – zostały ocenione jako najlepsze w Polsce w Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2018!

Łącznie 5 kierunków prowadzonych na Politechnice Śląskiej znalazło się w tym roku w czołówce rankingu w swoich kategoriach. Na drugim miejscu uplasował się transport na Wydziale Transportu, a na trzecim biotechnologia prowadzona na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki oraz elektrotechnika na Wydziale Elektrycznym.

Nasza uczelnia znalazła się w pierwszej czwórce najlepszych uczelni technicznych, a biorąc pod uwagę pierwsze pozycje w rankingach poszczególnych kierunków – na trzecim miejscu w Polsce. – W tegorocznej edycji najwięcej wydziałów w pierwszej trójce każdej z 21 rankingowanych dyscyplin studiów technicznych miały cztery uczelnie: Politechnika Warszawska (10 wydziałów na miejscu I, 7 - na II, 4 - na III), Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie (odpowiednio: 8-7-2), Politechnika Śląska (2-1-2) i Politechnika Wrocławska (1-4-5).

W Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2018 oceniono 21 dyscyplin studiów technicznych. Do ich oceny zostało zastosowanych 12 wskaźników pogrupowanych w sześć kryteriów. Pierwszym kryterium był prestiż, na który złożyło się badanie opinii kadry akademickiej. Drugie kryterium to absolwenci na rynku pracy na podstawie badania Ekonomicznych Losów Absolwentów, realizowanego przez MNiSW. Trzecim był potencjał akademicki liczony na podstawie oceny parametrycznej MNiSW, uprawnień do nadawania stopni naukowych oraz nadanych stopni. Czwarte kryterium to efektywność naukowa, w skład której wchodzą: publikacje, cytowania i Field-Weighted Citation Impact.  Przy kolejnym kryterium – potencjale dydaktycznym – liczyły się: jakość przyjętych na studia, dostępność kadr wysoko kwalifikowanych dla studentów oraz akredytacje. Ostatnim kryterium była innowacyjność, na którą złożyły się patenty i prawa ochronne oraz ewentualne wdrożenia.


Ranking Studiów Inżynierskich Perspektywy 2018 to pierwszy w rankingowej historii Perspektyw wyspecjalizowany ranking, adresowany do precyzyjnie wybranej grupy odbiorców, którymi są ambitni kandydaci na studia techniczne, zainteresowani uzyskaniem tytułu inżyniera i magistra inżyniera na najbardziej renomowanych wydziałach polskich uczelni technicznych.

Źródło: Politechnika Śląska




Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis




Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś