Przejdź do treści głównej

Projekt Medtech4Europe. Relacja z wizyty studyjnej na Węgrzech


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2019-10-28 12:27

W czerwcu gościliśmy w województwie śląskim przedstawicieli 8 regionów Unii Europejskiej w ramach projektu Medtech4Europe, pokazując nasz potencjał, działania i możliwości współpracy, a ostatnio wraz Górnośląską Agencją Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. (Partnerem w projekcie) UMWSL uczestniczył w wizycie studyjnej na Węgrzech.

Głównym celem projektu MedTech4Europe są działania na rzecz aktualizacji instrumentów w ramach polityk na poziomie regionalnym i krajowym wobec rosnącego zapotrzebowania na innowacyjną infrastrukturę w obszarze technologii medycznych. Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach Programu Interreg Europe, we współpracy z klastrami,  instytucjami otoczenia biznesu i władzami regionalnymi z 8 krajów europejskich  – z Francji, Niemiec, Holandii, Danii, Węgier, Włoch, Finlandii, Polski.

15 i 16 października br., w tym międzynarodowym gronie Partnerów projektu, mieliśmy okazję dowiedzieć się, jak działała ekosystem wspierający technologie medyczne na Węgrzech oraz poznać potencjał jednostek działających w obszarze medtech w Pecs – mieście naszego pobytu.

Odwiedziliśmy m.in. Centrum PTE 3D odpowiedzialne za produkcję i rozwój drukowanych w technice 3D urządzeń medycznych, np. do rehabilitacji ruchowej.

Drugim przystankiem było Centrum Badawcze Szentágothai, które słynie nie tylko z światowej klasy prac badawczych, ale także z zastosowania najnowocześniejszych rozwiązań architektonicznych – budynek zasilany jest energią odnawialną. 

Przez te dwa dni dyskutowaliśmy i wymienialiśmy doświadczenia, przygotowując się do kolejnej fazy projektu w zakresie udoskonalenia instrumentów wspierających obszar naszych zainteresowań. Warsztaty, które zorganizowane zostały w ramach wizyty studyjnej, przedstawiły m.in.: dobre praktyki w zakresie wsparcia i organizacji działań sprzyjających wykorzystaniu infrastruktury medtech, współpracę w tym obszarze klastrów, instytucji B+R, przedsiębiorstw i samorządu.

Więcej o wizycie studyjnej

Strona Projektu

Źródło: GAPR

Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis




Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś