Projekt SMART_watch. Relacja z warsztatów w Turynie
67 uczestników, 3 dni intensywnej pracy, 8 paneli dyskusyjnych, 3 wizyty studyjne, warsztaty, wiele przeprowadzonych rozmów, nieskończona ilość kawałków pizzy oraz hektolitry kawy – tak w skrócie wyglądało międzynarodowe spotkanie dla przedstawicieli Regionalnych Obserwatoriów zorganizowane w ramach projektu SMART_watch.
Spotkanie miało na celu wypracowanie wspólnych rozwiązań i rekomendacji dla działań w regionach w zakresie inteligentnych specjalizacji, których rozwój zapewni tworzenie innowacyjnych rozwiązań społeczno-gospodarczych, zwiększenia wartości dodanej gospodarki i podniesienia jej konkurencyjności na arenie międzynarodowej. I właśnie na tym skupiły się warsztaty dla przedstawicieli Regionalnych Obserwatoriów, które odbyły się w siedzibie Environment Park w Turynie.
Podczas czterech godzin pełnych dyskusji, uczestnicy mieli okazję wziąć udział w 8 panelach tematycznych, których temat powiązany był z zagadnieniami związanymi z projektem SMART_watch. Dyskutowano między innymi o sposobie zarządzania projektem, komunikacji, zarówno wewnętrznej jak i zewnętrznej czy też o networkingu.
Następnym punktem spotkania były wizyty studyjne. Uczestnicy mieli okazję na własne oczy przekonać się jak funkcjonuje energooszczędny budynek Environment Park, który powstał w celu wspierania innowacyjnych projektów przy współpracy z przedsiębiorstwami, które koncentrują się na zrównoważonym rozwoju środowiska jako kluczu do rozwoju nowych możliwości biznesowych.
Kolejnym punktem na mapie był budynek Energy Center – centrum energetyczne Politechniki Turyńskiej, które działa jako narzędzie do rozwoju nowych działań biznesowych w sektorze energetycznym. Zajmuje się wspieraniem firm, które rozpoczynają swoją działalność oraz administracji publicznej, aktywnych w dziedzinie technologii energetycznych, badań i rozwoju, zarządzania i polityki. Dodatkowo, w Centrum działa Energy Center Lab, które skupia pracowników Politechniki, oddanych odkrywaniu najlepszych rozwiązań technicznych, ekonomicznych, społecznych i środowiskowych dla dobra zrównoważonego rozwoju społeczeństwa.
Ostatnim miejscem odwiedzonym przez uczestników projektu był Uniwersytet Nauk Gastronomicznych (Slow Food), który powstał jako międzynarodowe centrum badawczo-edukacyjne dla osób zajmujących się tematem odnawiania metod uprawy roli, chronienia różnorodności biologicznej i budowaniem relacji między gastronomią a nauką rolniczą.
Przy okazji spotkania z przedstawicielami Regionalnych Obserwatoriów, odbyło się również zebranie konsorcjum projektu, podczas którego omawiano dotychczasowe osiągnięcia oraz kroki na najbliższą przyszłość.
Następne spotkanie projektu SMART_watch już wkrótce!
Źródło: GAPR
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
- Escape: zamyka galerie.
- Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
- Lewa strzałka: poprzedni slaid.
- Prawa strzałka: następny slaid.