Przejdź do treści głównej

Przed nami rewolucja 4.0! Relacja ze spotkania inaugurującego projekt 40Ready


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2019-10-02 10:54

Aby małe i średnie przedsiębiorstwa mogły skorzystać z przejścia na zautomatyzowany, cyfrowy przemysł – ich pracownicy, przedsiębiorcy, właściciele i menagerowie muszą być na to przygotowani. Personel musi być świadomy konieczności rozwoju i wynikających z niego korzyści oraz mieć zdolność opanowania specjalistycznych usług cyfrowych.

Jest to konieczna zmiana umiejętności kulturowych i behawioralnych, a także zmiana technologiczna. Rosnące wymagania klientów i globalna konkurencja to czynniki, które powodują konieczność szybkiego reagowania firm na nowe potrzeby.

Dlatego przystąpiliśmy do międzynarodowego partnerstwa i wspólnie z 6 państwami (Włochy, Hiszpania, Finlandia, Belgia, Rumunia i Litwa) realizujemy projekt 40Ready - “Strengthening SME capacity to engage in Industry 4.0” finansowany z programu InterregEurope. Celem projektu jest opracowanie planu działania z propozycjami, w jaki sposób polityka EFS oraz EFRR może lepiej wspierać MŚP w przygotowaniach do przemysłu 4.0.

We wrześniu br., we Florencji (Toskania, Włochy)  odbyło się spotkanie inaugurujące projekt. Partnerzy poznali siebie i swoje regiony, metodologię i plany na pierwszy semestr trwania przedsięwzięcia. Odbyły się również sesje warsztatowe – pierwsza była poświęcona zrozumieniu potrzeb MŚP i pracujących w nich osób w zakresie dostosowania do przemysłu 4.0. Podczas kolejnej omawialiśmy sposoby przeprowadzenia takiej analizy potrzeb MŚP w każdym z partnerskich regionów.

Odwiedziliśmy również ITS - Higher Educational Institute for Technical Training - Energy and Environment. Instytut koncentruje swoje działania na szkoleniach związanych z przemysłem 4.0. Mieliśmy okazję obejrzeć zaplecze infrastrukturalne (sale szkoleniowe i laboratoria) oraz spotkać się z zarządem i studentami Instytutu.

Kolejne spotkanie już w marcu 2020 r., z pewnością przygotujemy relację na  stronę. Tymczasem zachęcamy do sięgnięcia po bardziej szczegółowe informacje o projekcie.

English version: https://www.interregeurope.eu/40ready/events/event/2874/40ready-kick-off-meeting/

Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś