Przejdź do treści głównej

Smart City Katowice - Hackathon


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2018-04-17 00:00

Smart City Katowice to wydarzenie łączące ideę smart city z potencjałem startupów. Celem projektu jest wypracowanie rozwiązań i technologii, które przyczynią się do rozwoju miast i pozytywnie wpłyną na życie jego mieszkańców.

W tej edycji uczestnicy zmierzą się z problemem niskiej emisji, zmianami klimatycznymi i mobilnością miejską oraz oszczędzaniem energii. W efekcie powstaną rozwiązania mające na celu polepszenie jakości powietrza w Katowicach i Metropolii.

Uczestnicy dobierają się w zespoły złożone z programistów, grafików, kreatorów, przedsiębiorców i aktywnych mieszkańców i pracują nad pomysłami dla miasta. Istnieje możliwość pracy 24h w Rondzie Sztuki. Przez cały czas trwania imprezy drużyny będą wspierane przez mentorów wyspecjalizowanych z zakresie technologii smart city lub rozwoju startupu.

Finalnie jury złożone z przedstawicieli instytucji współpracujących ze Smart City Katowice wybierze kilka projektów, mających największy potencjał wdrożeniowy. Wygrany zespół otrzyma szansę na finansowanie swojego pomysłu i mentoring.

Na zakończenie wydarzenia Smart City Katowice odbędzie się prezentacja wypracowanych pomysłów i rozwiązań. Członkowie jury będą odwiedzać poszczególne zespoły, które będą wtedy mogły porozmawiać z jury i zaprezentować swoje pomysły. Oceniane będą przede wszystkim INNOWACYJNOŚĆ i MOŻLIWOŚĆ WDROŻENIA rozwiązania. Po wydarzeniu nastąpi wybór kilku najlepszych projektów. Najlepsze projekty trafią do dalszego rozwoju we współpracy z Partnerami.

Źródło: Ogrody przedsiębiorczości
Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś