Smart Panel – monitorowanie i aktualizacja dziedzin priorytetowych dla rozwoju polskiej gospodarki
Jako przedsiębiorcy są Państwo dla Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości kluczowym partnerem, z którym PARP chce wspólnie uzgadniać kwestie istotne z punktu widzenia rozwoju gospodarczego naszego kraju. Biorąc udział w organizowanych przez PARP badaniach wywierają Państwo realny wpływ na nasze działania i wybory.
W związku z tym chcielibyśmy zaprosić Państwa do nowej inicjatywy związanej z wyłonionymi dla naszego kraju 17 inteligentnymi specjalizacjami, które są wspierane i monitorowane pod kątem ich potencjału rozwojowego dla naszej gospodarki oraz pod kątem ich udziału we wsparciu ze środków publicznych. Badanie „Monitoring Krajowej Inteligentnej Specjalizacji” jest wspólnym przedsięwzięciem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii i Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, a jednym z elementów tego projektu jest SMART PANEL, czyli badanie potencjału innowacyjnego polskich przedsiębiorców. Najważniejszym celem tego badania, realizowanego przez PARP, jest wyłonienie nowych obszarów/dziedzin, które mogą stać się nowymi specjalizacjami krajowymi.
Będziemy bardzo zobowiązani za Państwa pomoc w identyfikacji nowych specjalizacji. Wiąże się to z jednorazowym wypełnieniem ok. 20-minutowej ankiety.
Osoby, które odpowiedzą na ankietę otrzymają w podziękowaniu atrakcyjne publikacje książkowe i audiobooki do wyboru.
Ponadto, przedstawiciele firm, które zostaną zidentyfikowane jako działające w obszarach o wysokim potencjale rozwojowym, będą zapraszani na spotkania oraz warsztaty, w trakcie których będą mieli okazję poznać inne firmy i instytucje (badawcze, naukowe) działających w danym obszarze. Spotkania będą służyły wypracowaniu – we współpracy z ekspertami – pomysłów na wspólne przedsięwzięcia oraz rekomendacji dotyczących sposobów wsparcia przedsiębiorstw ze środków publicznych.
Uprzejmie prosimy o wypełnienie ankiety do 19 lutego br. i z góry bardzo dziękujemy za poświęcenie nam swojego czasu.
W przypadku jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt z p. Dorotą Frączek z PARP (tel: 22 432 83 50, mail: dorota_fraczek@parp.gov.pl).
Źródło: PARP