Przejdź do treści głównej

W kierunku zielonej gospodarki – wymiana doświadczeń między europejskimi regionami górniczymi


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2019-12-18 09:52

Celem konferencji jest zaprezentowanie doświadczeń, wniosków i najlepszych praktyk z regionów górniczych UE w zakresie realizacji transformacji społecznej, gospodarczej i energetycznej, w tym możliwości rozwoju zielonej gospodarki oraz stworzenie forum wymiany pomysłów i poszukiwania rozwiązań dla wdrożenia założeń Europejskiego Zielonego Ładu w najbliższych latach.

Województwo śląskie jest największym regionem górniczym w Unii Europejskiej zamieszkałym przez 4,5 mln osób. Jak wiele europejskich regionów węglowych, aby nie pozostać w tyle za "zieloną zmianą", Śląsk musi szybko przekształcić swoją gospodarkę w nowy poziom innowacyjności i gospodarki opartej na integracji społecznej.  Już w lutym 2018 r. Sejmik Województwa Śląskiego dołączył Zieloną gospodarkę do listy inteligentnych specjalizacji województwa śląskiego, czyli dziedzin, na których region chce oprzeć swój rozwój. W województwie śląskim wyzwania regionów węglowych i węglonośnych całej Unii Europejskiej skupiają się jak gdyby w obiektywie.

W czasie, gdy tworzona jest nowa wizja Europy neutralnej pod względem klimatycznym, konferencja ustali trendy na nadchodzące lata, skupiając kluczowych decydentów politycznych i zainteresowane strony w celu przedyskutowania, w jaki sposób ambitne cele można osiągnąć we współpracy i sprawiedliwy sposób przy wsparciu Unii Europejskiej. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27–28 stycznia 2020 r. w Katowicach i zgromadzi doświadczenia i najlepsze praktyki z regionów górniczych całej Europy, stanowiąc forum wymiany pomysłów i poszukiwania rozwiązań dla decydentów, interesariuszy i partnerów z 41 regionów węglowych UE, Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego, Europejskiego Komitetu Regionów, Sekretariatu Platformy Transformacji Regionów Górniczych, przedstawicieli rządów krajowych, władz regionalnych i lokalnych, organizacji pozarządowych i związków zawodowych.

Aby wzmocnić przesłanie, konferencja odbędzie się w obiektach Strefy Kultury w Katowicach, jednego z najlepszych i najbardziej udanych przykładów rewitalizacji obszaru pogórniczego, uznanego symbolu transformacji Śląska i wkładu Unii Europejskiej poprzez Politykę Spójności w tworzenie fundamentów pod bardziej innowacyjną i zrównoważoną przyszłość regionu.

Agenda oraz formularz rejestracyjny są dostępne na stronie ecosilesia.slaskie.pl

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Rejestracja tylko do 7 stycznia 2020 r.

Zaproszenie znajduje się w załączeniu.

Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś