Przejdź do treści głównej

Wizyta delegacji z Brazylii w ramach IUC-LA


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2019-05-13 00:00

18 września 2018 r. Województwo Śląskie zostało wybrane przez Komisję Europejską do współpracy z regionem Minas Gerais z Brazylii realizowanej w ramach Programu UE „International Urban Cooperation: Sustainable and Innovative Cities and Regions – Regional Action Latin America and the Caribbean” (IUC-LAC), który jest programem finansowanym za pośrednictwem instrumentu Foreign Policy Instrument (FPI). IUC-LA to współpraca międzyregionalna, której celem jest zwiększenie innowacyjności, konkurencyjności i dostarczenie nowych możliwości dla rozwoju gospodarczego regionów.

Minas Gerais to jeden z 26 stanów Brazylii, położony w środkowowschodniej części kraju, jest to najbardziej rozwinięty region w kraju. Dzięki korzystnemu położeniu (od wschodu graniczy z Rio de Janeiro, od południa z Sao Paulo) region jest nazywany korytarzem Brazylii. Belo Horizonte - stolica stanu, wyróżnia się, jako czwarte, pod względem wielkości miasto w kraju.

W trakcie tygodniowej wizyty w maju br. w województwie śląskim delegacja z Brazylii miała okazję odwiedzenia kluczowych obiektów infrastruktury badawczej oraz centrów rozwoju przedsiębiorczości w regionie. Wśród kluczowych punktów wizyty zaplanowano liczne spotkania z kluczowymi instytucjami regionalnego ekosystemu innowacji województwa śląskiego m.in. działającymi wspólnie, na rzecz rozwoju gospodarczego regionu, pod marką Sieci Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych. 

Wizyta była również doskonałą okazją promocji województwa śląskiego oraz jego kluczowych obiektów kultury i techniki tj.: Narodowej Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, Szybu Maciej w Zabrzu, Zamku Cieszyn oraz Cieszyńskiego Browaru Zamkowego.

Zdjęcia: Piotr Rybak UMWSL

Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś