Przejdź do treści głównej

XI Europejski Kongres Gospodarczy EEC 2019


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2019-04-17 14:46

XI Europejski Kongres Gospodarczy (EEC – European Economic Congress), największa impreza gospodarcza w Europie Centralnej, odbędzie się w dniach 13-15 maja 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i w Hali Widowisko-Sportowej Spodek w Katowicach. Wydarzeniu towarzyszyć będą European Start-up Days.

Szeroki i różnorodny zakres tematyczny obejmuje kilkanaście głównych obszarów, co daje ponad sto debat, sesji, spotkań i innych wydarzeń. Wśród nurtów tegorocznej debaty znajdą się takie tematy jak rola młodych ludzi w przekształcaniu Europy i przyszłość Unii Europejskiej, zależności między ekspansywnymi technologiami a rozwojem gospodarczym i społecznym, międzynarodowa współpraca gospodarcza czy zagadnienia zrównoważonego rozwoju.

Wśród gości każdej edycji są politycy europejscy, przedstawiciele gospodarczych resortów polskiego rządu, a przede wszystkim inwestorzy, menedżerowie i przedsiębiorcy reprezentujący różne sektory i branże gospodarki oraz szeroką skalę działalności. Bogato reprezentowane jest środowisko samorządowe, w debatach biorą udział specjaliści i eksperci. Kongres co roku budzi zrozumiałe zainteresowanie mediów. Ubiegłoroczną edycję obsługiwało blisko 700 dziennikarzy reprezentujących 150 redakcji z Polski i innych krajów Europy.

Korzystając z doświadczenia i kompetencji zaproszonych gości i uczestników debat, Kongres stawia trafne diagnozy odnoszące się do sytuacji gospodarczej Polski, Europy i świata. Wskazuje nowe trendy, które kształtują klimat dla gospodarki i perspektywy jej rozwoju.

Dorobek dziesięciu edycji przekonuje, że Europejski Kongres Gospodarczy znalazł stałe miejsce na mapie największych gospodarczych wydarzeń w Europie.

Zróżnicowana tematycznie i aktualna agenda oraz atmosfera sprzyjająca dyskusji z możliwością mniej formalnych spotkań sprawia, że Kongres łączy cechy pozornie sprzeczne – elitarność i prestiż z powszechnością i dostępnością. Spośród podobnych wydarzeń o charakterze branżowym czy środowiskowym, niekiedy odgórnie programowanych, Kongres wyróżnia otwartość, różnorodność oraz uniwersalna, pojemna formuła merytoryczna i organizacyjna.

Kongres reaguje na potrzebę europejskiej debaty o gospodarce. Obok wciąż aktualnych dla Europy tematów, takich jak polityka ochrony klimatu, bezpieczeństwo energetyczne czy globalna konkurencyjność europejskiej gospodarki, zakres agendy poszerza się o nowe ofensywne zjawiska i trendy, takie jak cyfryzacja, e-sport czy rola kobiet w biznesie.

Formułę Kongresu wzbogaci między innymi cykliczne wydarzenie towarzyszące pod nazwą European Start-up Days – spotkanie młodej, kreatywnej przedsiębiorczości z przedstawicielami dojrzałego biznesu poszukującego nowych, ciekawych czy alternatywnych możliwości rozwoju.

W 2019 roku ESD będzie w jeszcze większym stopniu zintegrowane z Kongresem. Dzięki temu, nie tracąc niczego ze swojej oryginalnej, bardziej swobodnej formuły, ESD będzie mogło lepiej realizować główny cel – kojarzenie startujących w biznesie innowacyjnych firm i przedsiębiorców z dużymi, doświadczonymi podmiotami skłonnymi do inwestowania w przyszłość.

Jubileuszowa X edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego (2018) zgromadziła rekordową liczbę ponad 11,5 tys. uczestników. Odbywające się równolegle w Spodku European Start-up Days odwiedziło ponad 2,5 tys. osób, a w projekcie EEC – Liderzy Przyszłości uczestniczyło 2 tys. studentów.

Z roku na rok rośnie zainteresowanie Kongresem wśród gości z – niekiedy odległej – zagranicy. Nie brakuje przedsiębiorców i polityków z Azji, Afryki i Ameryki. Z myślą o kooperacji Europy ze światem rozwijane są w ramach Kongresu projekty tzw. forów współpracy gospodarczej dedykowanych konkretnym, perspektywicznym i ważnym gospodarczo rejonom świata. Poza oficjalną debatą nawiązuje się tu kontakty biznesowe owocujące konkretnymi przedsięwzięciami i sukcesami eksportowymi.

Strona internetowa Kongresu

Źrodło: EEC Katowice




Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis




Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś