Przejdź do treści głównej

15 lat realizacji Regionalnej Strategii Innowacji w regionie.10 lat Śląskiej Rady Innowacji


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2019-11-28 10:45

Śląska Rada Innowacji (ŚRI), która już od 10 lat aktywnie wspiera rozwój innowacyjny województwa śląskiego, 25 i 26 listopada 2019 r. uczestniczyła w warsztatach wyjazdowych w Ustroniu.  Spotkanie miało na celu analizę stanu wdrażania Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Śląskiego na lata 2013–2020 (RIS), poprzez wskazanie pozytywnych i negatywnych doświadczeń w jej realizacji, a także dyskusję nad dobrymi praktykami i kierunkami innowacyjnego rozwoju województwa. 

Powołana przez Zarząd Województwa Uchwałą Nr 1278/273/III/2009 z dnia 28 maja 2009 r. Śląska Rada Innowacji od lat stanowi stabilne, ambitne i przede wszystkim zaangażowane ciało doradcze prowadzące prace nad merytorycznymi zadaniami, wynikającymi z bieżących potrzeb regionu w zakresie rozwoju innowacyjnego. Szerokie grono przedstawicieli instytucji badawczych, otoczenia biznesu, nauki i władz regionu stanowi platformę dialogu i współpracy. Śląska Rada Innowacji ma na celu prezentację indywidualnych opinii, ale co ważniejsze, poprzez dyskusje, wypracowanie wspólnych stanowisk.  

Podczas warsztatów w Ustroniu, Śląska Rada Innowacji miała wyjątkową okazję do konstruktywnej wymiany zdań i rzetelnego podsumowania już 15 lat realizacji Regionalnej Strategii Innowacji w regionie. Spotkanie było bowiem próbą zastanowienia się nad kierunkami i scenariuszami dalszego innowacyjnego rozwoju województwa w gronie osób od początku zaangażowanych w tworzenie regionalnego systemu innowacji, jak również istotne były głosy nowych członków ŚRI, które pozwoliły wziąć pod uwagę inne możliwe rozwiązania dotyczące nowej perspektywy 2021 - 2027.

Podczas warsztatów szczególnie podkreślono siłę trwałości i ciągłości działań, mających na celu identyfikację zmian zachodzących w otoczeniu, usystematyzowanie wiedzy i monitorowanie procesów, tak, aby najskuteczniej ukierunkować ich wsparcie. Podkreślono znaczenie Sieci Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych (SO RIS), która od lat jest przestrzenią komunikacji i współpracy, a także wymiany danych między przedsiębiorstwami i środowiskiem naukowo-badawczym oraz instytucjami otoczenia biznesu. Głównym celem  Sieci Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych jest wsparcie i usprawnienie zarządzania rozwojem regionu w zakresie regionalnego potencjału naukowo-technologicznego.

Warsztaty bez wątpienia były próbą wyciągnięcia wniosków z wdrażania "Regionalnej Strategii Innowacji na lata 2013 - 2020" oraz dobrym wstępem i pierwszym krokiem do jej aktualizacji na lata 2020+.

Fotorelacja z wydarzenia




Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis




Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś