Przejdź do treści głównej

Prototypowanie nad Rawą z nagrodą Komisji Europejskiej w konkursie MobilityAction


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2023-03-27 10:58

Projekt prototypowania przestrzeni nad Rawą otrzymał główną nagrodę Komisji Europejskiej w konkursie MobilityAction. Nagrodę przyznawaną za rozwiązania w zakresie zrównoważonej mobilności wręczono 23 marca 2023 roku podczas ceremonii zorganizowanej w Gandawie w Belgii.

Nagrodzony projekt prowadzony był od września 2022 r. przez Uniwersytet Śląski i Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię przy wsparciu Miasta Katowice i uczelni Konsorcjum Akademickiego. Jednym z jego zamierzeń było poszukiwanie zrównoważonych rozwiązań miejskich, które w przyszłości przyczynią się do stworzenia Zielonej Strefy Nauki, w której jest więcej natury, a mniej samochodów. Działanie to jest jednym z najważniejszych zadań, jakie katowickie uczelnie stawiają sobie przed 2024 rokiem, kiedy stolica województwa śląskiego będzie Europejskim Miastem Nauki.

Nagrodę odebrali przedstawiciele Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, Uniwersytetu Śląskiego oraz Urzędu Miasta Katowice. Przemawiający podczas wydarzenia Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu GZM, zwrócił uwagę na zespołowy charakter przedsięwzięcia i synergię, jaka wytworzyła się pomiędzy instytucjami odpowiedzialnymi za projekt: „Wszyscy chcemy żyć w lepszych miastach. W przyszłym roku Katowice będą Europejskim Miastem Nauki, to będzie czas wprowadzania kolejnych rozwiązań w zakresie zrównoważonej mobilności miejskiej”.

„Ten projekt to przede wszystkim wielki sukces w zakresie zmiany sposobu myślenia o tym, jak powinno się pracować nad modyfikacjami przestrzeni publicznej. Proces budowania świadomości tego, co da nam przywrócenie Rawy mieszkańcom akademickich Katowic, rozpoczął się wraz z organizacją 5. edycji Śląskiego Festiwalu Nauki. Ta nagroda to kolejny dowód na to, że w podjętej przez nas inicjatywie zmiany Rawy jest potencjał” – powiedział prof. Ryszard Koziołek, rektor Uniwersytetu Śląskiego.

Nagranie z gali dostępne jest na platformie YouTube.

Gratulujemy nagrody!

Źródło: UŚL

Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis




Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś