Przejdź do treści głównej

LIDERZY REGIONU


Śląski Festiwal Nauki zwycięzcą konkursu EUPRIO Awards za 2019 rok

3. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE zdobył uznanie i pierwsze miejsce w konkursie na najlepsze inicjatywy komunikacyjno-marketingowe uczelni europejskich – EUPRIO Awards 2019. Nagroda przyznawana jest przez stowarzyszenie European Association of Communication Professionals in Higher Education podczas dorocznej międzynarodowej konferencji.

Laureaci konkursu „Mój pomysł na biznes 2018"

Już po raz piętnasty poznaliśmy laureatów konkursu „Mój pomysł na biznes”, organizowanego dla studentów, pracowników i absolwentów Politechniki Śląskiej w Gliwicach – wszystkich, którzy wykazują ducha innowacyjności i przez swoją aktywność biznesową mają szanse stać się nowoczesnymi przedsiębiorcami, innowatorami i liderami nowoczesnej gospodarki. Uroczystość rozdania nagród odbyła się w ramach spotkania „Lokalny SmartLab – SPIN OFF/SPIN OUT jako instrument budowania przedsiębiorczości akademickiej oraz stymulowania innowacyjności regionu”.

Laury Innowacyjności 2018 NOT otrzymał Instytut Metali Nieżelaznych oraz Główny Instytut Górnictwa

Celem Konkursu jest promocja innowacyjnych produktów, technologii i usług, a także innych rozwiązań mających innowacyjny charakter. Ideą zorganizowania tego Konkursu jest przekonanie, że kluczem do rozwoju polskiej gospodarki jest rozwój innowacyjności, promowanie produktów innowacyjnych i ich twórców oraz pomoc w przyspieszeniu aplikacji innowacyjnych rozwiązań, tak potrzebnych naszemu krajowi.

Organizatorem Konkursu „Laur Innowacyjności” jest Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelna Organizacja Techniczna, a realizatorem Zakład Usług Technicznych Rady Stołecznej NOT.

Przemysł kosmiczny w województwie śląskim 2018

W Czechowicach-Dziedzicach będą budowane podzespoły do satelitów i statków kosmicznych. Thales Alenia Space, światowy lider technologii kosmicznych podpisał właśnie umowę partnerską ze Śląskim Centrum Naukowo Technologicznym Przemysłu Lotniczego Sp. z o. o. – spółką należącą do Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju.

Umowa podpisana 25 maja 2018 r. była zwieńczeniem kilkuletniej współpracy pomiędzy Thales Alenia Space a Śląskim Centrum Naukowo Technologicznym Przemysłu Lotniczego Sp. z o. o.

Po raz pierwszy Polak w prestiżowym programie Massachusetts Institute of Technology 2016

Aleksander Bilewski, absolwent Politechniki Śląskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach  zajął trzecie miejsce w prestiżowym programie MIT Entrepreneurship Bootcamp. Wraz z zespołem przygotował platformę pomagającą ludziom rozwijać potencjał i zdobywać lepszą pracę, jest pierwszym i jedynym Polakiem biorącym udział w prestiżowym programie MI

Program MIT Global Entrepreneurship Bootcamp to przedsięwzięcie prowadzone na jednej z najlepszych uczelni na świecie Massachusetts Institute of Technology.

Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś